in

Köpeğine çarpıp kaçan kişinin peşine düştü

Hemşire Duygu Güneş aracı ile köpeğine çarpıp kaçan aracın peşine düştü. Güneş, köpeğine çarpıp kaçan kişiyi bulup ona gerekeni yaptırdı.

Zonguldak’ta İnağzı Mahallesi’nde oturan Hemşire Duygu Güneş kedilere besleme yaparken bir kaza sesi ve köpek bağırması duydu. İddiaya göre bir servis aracı, Duygu Güneş’in beslediği köpeklerden birine çarmış, çarpmanın ardından kaçıp gitmişti. Komşularının yardımıyla aracı tespit eden Duygu Güneş, kendi aracına binerek kaçan aracın peşine düştü.

6 KİLOMETRELİK BİR TAKİP ARDINDAN ARACIN ÖNÜNÜ KESTİ

Yaklaşık 6 kilometrelik bir takip ardından Güneş, köpeğe çarptığı iddia edilen aracın önünü kesti. Güneş, araçtan inen sürücüye neden köpeğe çarpıp kaçtığını sordu. Şoför ise köpeğe kendisinin değil başka bir aracın çarptığını söyledi.

KAZAYI YAPAN ŞÖFÖR KÖPEĞİN MASRAFLARINI ÖDEMEYİ KABUL ETTİ

Güneş, çarpan aracın plakasını şoförden isteyince şoför plakayı vermemek için diretti. Bu tartışma üzerine polis ekiplerine haber verildi ve polis ekipleri bölgeye geldi.

Olay yerine gelen polis ekipleri köpeğe çarpan aracın sürücüsüne ulaştı. Araç sürücüsü köpeğe çarptığını itiraf ederek, köpeğin veteriner masraflarını ödemeyi kabul etti.

BACAĞINDA KIRIK OLAN KÖPEK AMELİYATA ALINDI

Hemşire Duygu Güneş olayın ardından güvenli bir yere bıraktığı köpeği kent merkezindeki veterinere götürdü. Bacağında parçalı kırık tespit edilen köpek ameliyata alındı. Ameliyatı başarıyla sonuçlanan köpeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KÖPEK EVLAT EDİNMEM SAYESİNDE HAYVANLARIN SORUNLARINA DAHA VAKIF OLDUM

Olayın ardından açıklama yapan Duygu Güneş, “Yaklaşık 7 yıldır sokaktan kendi köpeğimi de sahiplendikten sonra sokak hayvanlarının sorunlarına daha vâkıf oldum. Sokaklarda besleme yapıyorum. Hasta olan hayvanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.” Diye konuştu.

KENDİ ARACIMLA ÇARPIP KAÇAN KİŞİNİN PEŞİNE DÜŞTÜM

Güneş yaptığı açıklamada “Dün de bu kaza evimin önünde oldu. Kedilere mama koyarken hayvana araç çarpıyor. Daha sonra bağırmasına koştum. Bir aracın çarptığını söylediler. Kendi aracımla onun peşine düştüm. İnağzı Mahallesi’nden Yayla Mahallesi’ne kadar peşinden gittim. Yolda önünü kestim.”

“Sonra adam aşağıya indi, sonra hafif bir tartışma yaşadık. Nasıl çarpıp kaçıyorsun dedim. Çarpmadığını söyledi. Sonra önünden başka bir aracın geçtiğini söyledi. O kişiyi aradı, o da çarptım galiba dedi. Plakasını, numarasını istedim bana vermediler. Vermeyince ‘Polis ekipleri gelene kadar bekleyeceksin’ dedim. Polis ekipleri geldi, çarpan kişinin plakasını, numarasını aldılar. Hayvanı güvenli bir yere taşımıştım, oraya gittik. Hayvana baktılar, küpe numarasından tutanak tuttular. Daha sonra hayvanı kliniğe yetiştirdim.” dedi.  

KÖPEK İYİLEŞİNCE ONA BAHÇEMDE BAKMAYA DEVAM EDECEĞİM

Hemşire Duygu Güneş yaptığı açıklamada “Röntgen çekiminde hayvanın kalçasında parçalı kırık olduğu tespit edildi. Bugün de ameliyatını oldu. Dün akşam da çarpan kişiyle görüştük, masrafını karşılayacağını söyledi. Geldi köpeği gördü. Onun da hatta köpeği ve kedisi varmış. Biraz da öyle merhametsizlikle yapmış. Ameliyatı oldu, şu an gayet iyi. Sonra hayvanı tekrar bahçeme alacağım. Bahçemde de 10 köpeğim var. Sokakta engelli olan köpekler” ifadelerini kullandı.

Futbol sahasında mahsur kalan kedi böyle kurtarıldı

Uludağ’da düşen bayrağı göndere çeken üç genç ve bir köpek mahsur kaldı