in

Uludağ’da ayı ile göz göze geldiler

Uludağ’da 5 arkadaş otellerinden dışarı çıktıklarında karşılarında birden iki ayı gördüler. Karşılarında ayı gören arkadaşlar düşe kalka ayılardan kaçtılar. Kaçtıkları anları izleyen arkadaşlar gülmekten kendilerini alamadılar.

Türkiye’nin önemli kış turizm bölgelerinden olan Uludağ’da 5 arkadaş hava almak için otellerinden dışarı çıktı. Yoğun kar yağışı ve kar kalınlığının 177 santimetreyi bulduğu Uludağ’da yemek bulamayan ayılar 1. Oteller Bölgesi’ne indiler.

Hava almak için dışarı çıkan 5 arkadaş karşılarında konteynırda yemek arayan iki ayıyı görünce ne yapacaklarını şaşırdılar. Hızlıca otellerine doğru koşmaya başlayan arkadaşlar ayıdan kaçarken düşe kalka ilerlediler.

Tüm bu anlar otelin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.


NEYSE Kİ AYI BİZE SALDIRMADI, BU KONUDA ŞANSLIYIZ

İki ayıyı karşısında gören ve panikle kaçarken yere düşen Barkın Kaya, ”Biz arkadaşlarımızla her zaman kullandığımız güzergahtan gidecektik. Çöp konteynırlarının orada birden ayıyı gördük. Bir anlık panikle kaçışmaya başladık. O panikle ben yere düştüm. Sonra hemen toparlandım. Neyse ki ayı bize saldırmadı, bu konuda şanslıyız. Ayı yukarıya doğru kaçtı. Büyük ihtimalle açtı o yüzden çöp konteynerlerinin oradaydı. Biz de şaşkınız, hava zaten sisliydi. O havada çıkacağını hiç tahmin bile etmedik” dedi.

görübc

Ayıdan kaçma anlarını izleyen 5 arkadaş yaşadıkları olay karşısında gülmekten kendilerini alamadılar.

Akdeniz Belediyesi hayvanlar için kısırlaştırma kliniği açıyor

Aydın Engin yaşamını yitirdi; Tırmık öksüz kaldı