in

Akdeniz Belediyesi hayvanlar için kısırlaştırma kliniği açıyor

Akdeniz Belediyesi ile Hayvan Hakları Federasyonu önderliğinde Mersin Millet Bahçesi sahil etabında ‘Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Kliniği’ açılıyor.

Akdeniz Belediyesi ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) önderliğinde Mersin Millet Bahçesi sahil etabında ‘Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Kliniği’ açılıyor.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri ile birlikte proje, hizmet ve kampanyaları hayata geçirmeye devam ediyor.

Sokakta yaşayan evsiz hayvanları yaşam hakkına dikkat çekmek ve dışarıda yaşayan hayvanların üremesinin önüne geçmek amacı ile Akdeniz Belediyesi ile HAYTAP önderliğinde Millet Bahçesi sahil etabında ‘Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Kliniği’ açılıyor.

VATANDAŞLAR KLİNİK İÇİN KOLLARI SIVADI

Özellikle hayvan hakları konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak adına yoğun çaba sarf eden ve önemli projelere imza atan Akdeniz Belediyesine bağlı ekipler, ‘Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Kliniği’ için de kolları sıvadı.

Gönüllü vatandaşlar ve HAYTAP yetkilileri, Millet Bahçesinde açılacak olan kısırlaştırma kliniğinin fiziki koşulları için yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, ameliyathaneyi kullanıma hazır hale getirmek için hazırlıklarını sürdürürken, kliniğin yerlerini ve duvarlarını da çeşitli hayvan figürleri ile süslüyor.

Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamada, her pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 09-00-12.00 saatleri arasında ücretsiz olarak sadece sokaktaki hayvanlar için hizmet verilecek olan klinikte, yuvası olan hayvanlara bakılamayacağı bildirildi.

Açıklamaya göre, randevu usulü ile bir veteriner hekimin çalışacağı Akdeniz Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Kliniğinde, kısırlaştırma ameliyatından kaynaklı muhtemel bir komplikasyondan doğan sonuçlar için de gerekli takip, hekim tarafından yapılacak.

Kısa süre sonra ücretsiz olarak hizmet vermeye başlayacak olan klinikte, Akdeniz ilçe sınırlarının haricinde başka yerden kısırlaştırma işlemi alınamayacak.

Balıkesir’de leylekler için “Göç Yolu Acil İniş Pisti” oluşturuldu

Uludağ’da ayı ile göz göze geldiler