in

TCDD’den uyarı: Tren yollarına hayvanlarla yaklaşmayın

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından, “otla mücadele” çerçevesinde 9-15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir, Isparta, Afyonkarahisar ve Burdur güzergahlarında ilaçlama yapılacağını duyurdu. İlaçlar hayvan ve insan sağlığı için tehlike oluşturduğundan hayvanlarla yaklaşmayın uyarısı yapıldı.

TCDD’den tren yollarına yaklaşmayın uyarısı: Hayvan sağlığı için tehlike oluşturuyor

TCDD, 9-15 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de birçok istasyon arasında otla mücadeleye karşı “özel ilaçlama treni” ile önlem almaya başlıyor.

Yapılacak çalışmanın, Afyon-Eskişehir-Kütahya istasyonları arasında da gerçekleştirileceği dile getirilerek vatandaşların istasyon çevresinde çok dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

Hayvan sağlığı için tehlike oluşturuyor

Açıklamanın devamında, “Afyon-Dinar, Dinar-Kaklık, Dinar-Gümüşgün-Burdur- Isparta, Isparta-Afyon, Afyon-Dumlupınar, Afyon-Eskişehir-Kütahya, Kütahya Dursunbey, Dursunbey-Balıkesir istasyonları arasında ‘özel ilaçlama treni’ ile otla mücadele çalışmaları çerçevesinde ilaçlama yapılacaktır.Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını uzak tutmaları ve arıların uzaklaştırılması önemle duyurulur” sözlerine yer verildi.

Deniz Çakır hayvanları ziyaret etti: En güzel sizsiniz

İztuzu sahiline caretta carettalar yumurta bırakmaya başladı