in

Sultangazili kadınlar sokaktaki hayvanlara elbise dikiyor

Sultangazi Belediyesi’de tekstil kumbaralarından toplanan malzemeler, kadın kursiyerler tarafından sokaktaki hayvanlara elbise olarak hazırlanıyor.

Sultangazi Kadın Kültür, Sanat ve Mesleki Eğitim Atölyesi’ndeki (SU-MEKAN) Hazır Giyim Kursu’na katılan kadın kursiyerler, tedavisi devam eden hayvanlar için çalıştı.

Sultangazi Belediyesi, sokaktaki hayvanları koruma ve sıfır atık konularına dikkat çekmeyi amaçlayan bir projeyi hayata geçirdi. Sultangazi’nin dört bir yanındaki Atık Giysi, Tekstil Kumbaralarından toplanan malzemeler, işlemlerden geçirildikten sonra SU-MEKAN’a getiriliyor.

Burada eğitim gören kadın kursiyerler, gelen malzemelerle tedavileri devam eden sokak hayvanları için elbiseler hazırlıyor.

Kumaşlar, sokaktaki hayvanlara elbise olarak dönüştürülüyor.

TEDAVİ EDİLEN HAYVANLARA GİYDİRİLDİ

Kursiyerler, Sultangazi Belediyesi’nin ilçe genelinde 150 noktaya yerleştirdiği Atık Giysi & Tekstil Kumbaralarından toplanan ve ardından işlemlerden geçirilen malzemelerle hayvanlar için elbiseler diktiler.

Elbiseler, Sultangazi Belediyesi Veteriner İşleri Şefliği’ne bağlı hayvan barınağına getirilerek buradaki tedavisi devam hayvanlara giydirildi.


Sinop’ta ölü yunuslar sahile vurdu

Bilinen en eski hayvan fotoğrafları