in

Soğuk kış günlerinde yazlık evinin kapılarını sokakta yaşayan kedilere açtı

Elazığ’da yaşam hakkına saygı duyan vatandaş, yazlık evinin kapılarını kış günlerinde sokakta yaşayan, soğuktan etkilenen kedilere açtı.

Elazığ’da yaşayan Mehmet Sami Seferoğulları, kent merkezine 12 kilometre uzaklıktaki Sugözü Mahallesi Yedigöz küme evlerindeki yazlık bahçeli evinin kapılarını, soğuk kış günlerinden sokakta yaşayan evsiz kedilerin kullanımına açtı. Yaşam hakkına saygı duyan Seferoğulları, soğuk kış günlerinde kedileri evinin kapısında, bodrum, kümes ve bahçesinde ağırlıyor.

AA’nın haberine göre, yaşam hakkına saygı duyan, emekli ve 2 çocuk babası Seferoğulları, evin kedilere ayırdığı bölümüne halı serdi, kulübe ve yiyecekleri muhafaza etmek için buzdolabı koydu.

Ailesiyle kışı kent merkezindeki evinde geçiren Seferoğulları, 18 kedinin bakımı ve beslenmesi için her gün 12 kilometre yol katediyor.

Seferoğulları, elleriyle beslediği hayvanlarla zaman geçirerek moral buluyor.

Soğuk kış günlerinde yazlık evinin kapılarını sokakta yaşayan evsiz kedilere açtı

KEDİLER İÇİN AĞAÇLARA YUVA YAPTI

Seferoğulları, yazlık evinin bulunduğu mahallenin kışın çok sakinleştiğini, bu nedenle sokakta yaşayan evsiz kedilerin yiyecek bulmakta zorlandığını söyledi.

Soğuktan etkilenmemeleri için evinin kapılarını kedilere açtığını dile getiren Seferoğulları, “Hemen her gün buraya gelip kedilerin yemeklerini verip, bakımlarını yapıyorum. Bu yıl çok güzel kar yağdı. Ama bu kar ve kışta sokak kedilerimizin yaşam alanı azaldı. Şu an bahçemde 18 kedim var. Onların tüm bakımını yapıyorum.” dedi.

Seferoğulları, evin bir kısmını hayvanların kullanımına açtığını, ağaçlara da yuva yaptığını aktardı.

Elazığ’da yaşam hakkına saygı duyan Mehmet Sami Seferoğulları, yazlık evinin kapılarını kış aylarında soğuktan etkilenen, sokakta yaşayan evsiz kedilere açtı.

Çocukluğundan bu yana hayvanlara büyük sevgi duyduğunu anlatan Seferoğulları, “Bunlar Allah’ın bizlere emaneti. Bu soğuk kış günlerinde zorlanıyorlar. Bunların da yaşamaya hakkı var. İnsanların bunlara karşı duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

‘CANIMDAN BİR PARÇA GİBİ OLMUŞLAR’

Seferoğulları, her gün gelip kedileri beslediğini, akşam da aç kalmamaları için mama bıraktığını belirterek, “Ekmek, süt, getiriyorum. Tek tek doğrayıp ellerimle besliyorum. Bu kedileri çok seviyorum. Bunlar benim canımdan bir parça gibi olmuşlar. Buraya geldiğimde hepsi etrafıma toplanıyor. Arabamın sesini duyduklarında bile koşarak gelip beni karşılıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kedi sevgisinin kendisine mutluluk verdiğini, onlarla bir aradayken huzur duyduğunu vurgulayan Seferoğulları, “Kedilerime özel buzdolabım var. Dolapta süt, yoğurt gibi hassas ürünleri muhafaza ediyorum. Evime ne alıyorsam onlara da alıyorum. Çünkü bunların da yaşamaya hakkı var.” şeklinde konuştu.

Balıkların ‘konuştuğu’ ortaya çıktı

Bir köpek soğukta ne kadar süre hayatta kalabilir?