in

Sivas’ta bir işletme kışın 15 kediye bakıyor

Sivas’ta bir işletme sahibi, kış aylarında beslenme ve ısınma sorunu yaşayan kedilerin beslenme ve ısınma ihtiyaçlarını işletmesinde gideriyor.

Yazın piknik yapmaya gelen vatandaşlar tarafından beslenme ihtiyaçlarını karşılayan kediler kış aylarında zorluk çekiyorlar.

Havaların soğumasıyla ve piknik sezonunun kapanmasıyla beslenme sorunu çeken kediler bu ihtiyaçlarını Sivas’ta bir işletmede gideriyorlar.

Kediler işletmede bulunan sobaların altında ısınıyor, işletme görevlileri tarafından verilen mamalar ile karınlarını doyuruyorlar. Müşteriler tarafından yoğun ilgi gösterilen kediler bu ilginin tadını çıkartıyorlar.

‘BİZİ MUTLU EDİYORLAR’

Kedilerin ısınma ve beslenme ihtiyaçlarının giderildiği işletmenin sahibi Yunus Yıldız “Bu kediler zaten parkta yaşayan kediler. Piknik yapanlar özellikle bunları beslediği için yaz aylarında yiyecek bulmakta zorlanmıyorlar. Fakat kış aylarında hem havanın soğuması hem piknikçilerin olmaması bu kedilerin beslenme problemini ortaya çıkarıyor. Bizim kafemizde de sobalarımız olduğu için müşterilerimizin bulunduğu bölmelere giriyorlar. Müşterilerimiz de onları besliyor hem de bizim bulunduğumuz alana gelip soba başında ısınıp, aynı zamanda beslenmemiz de bizi mutlu ediyor. Bu hayvanlara da böylelikle destek oluyoruz.” açıklamasında bulundu.

‘SAYILARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR’

Şu anda yaklaşık 10-15 taneye yakın kediye baktıklarını açıklayan işletme sahibi bu sayının her geçen gün arttığını da söylüyor. İşletme sahibi Yunus Yıldız, “Müşterilerimiz de çok seviyor, tabii korkan müşteriler de var ama genel itibarıyla buraya gelen müşterilerimiz kedileri hem seviyor hem de besliyorlar. Olumlu tepkiler alıyoruz, onlar için de bir zevk haline geldi.” diye belirtti.

‘ONLARLA BİRLİKTE GÜZEL VAKİT GEÇİRİYORUZ’

İşletmenin daimi müşterilerinden olan Hakan Can kedilerle güzel vakit geçirdiklerini söylüyor. Kedilere kendi yemeklerinden verdiğini söyleyen Hakan Can “Devamlı bu kafeye geliyoruz, kediler de burada oluyorlar. Burada sobalar olduğu için ısınmak için geliyorlar. Kendi yediklerimizden de veriyoruz. Bir sürü kedi var, birlikte güzel vakit geçiriyoruz. Bizi çok mutlu ediyor.” dedi.

17 kedi, 5 köpeğe annelik yapan Fatma Girik yaşamını yitirdi

Dağcılar tipiye rağmen yem bırakmaktan vazgeçmedi