in

Selde mahsur kalan köpekler 3 gün sonra kurtarıldı

Antalya’da sel nedeniyle bir okulun bahçesine sığınan köpekler 3 gün burada mahsur kaldı. Köpekler, iş makinelerinin yardımı ile kurtarıldı.

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yoğun yağışın ardından sığındıkları inşaat halindeki binada 3 gündür mahsur kalan iki köpeği, Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü(ASAT) ekipleri iş makinesiyle kurtardı.


Turuncu uyarının yapıldığı Antalya’da 3 gün önce kuvvetli yağış ve fırtına hakim oldu.

Bu yağışların en fazla düştüğü nokta ise Döşemealtı ilçesi oldu. Metrekareye 206 kilogram yağışın düştüğü ilçede yollar ve lüks villaların çevresi göle döndü.

Çok sayıda hayvanın da yaşadığı bölgede köpekler olumsuz etkilendi. Suya kapılmak istemeyen iki köpek inşaat halindeki bir binanın içine sığındı.

3 gün geçmesine rağmen etrafı suyla kaplı binadan çıkamayan köpeklerin seslerini duyan vatandaşlar kendi imkanlarıyla yardım yapmaya çalıştı ama başarılı olamadı.

Vatandaşlar bölgede çalışma yapan ASAT ekiplerinden destek istedi. İş makinesinin kepçesine binen bir vatandaş köpeklerin olduğu noktaya ulaştı. Kepçeye alınan iki köpek kıyıya çıkarıldı.

3 günlük esaretten kurtarılan köpeklere vatandaşlar yiyecek verdi.

Mama için her gün 40 kilometre gidiyor

Kediler tıraş edilir mi; tüylerin kesilmesi zararlı mı