in

Mama için her gün 40 kilometre gidiyor

18 yıl önce bir köpeğe çorba vererek içinde yeşermeye başlayan sevgisinin büyüğünü söyleyen Yıldız, bugün yüzlerce köpeği besliyor ve her gün 40 kilometre yol yapıyor.

Kırşehir’de yaşayan Melek Yıldız, ‘yavrularım’ diye sevdiği hayvanlarının bakım ve beslenmeleri için günlük 40 kilometre yol gidiyor.

Kendisine yapılan mama bağışları ve lokantalar ile kurumlardan aldığı yemeklerle sokakta yaşayan evsiz hayvanların beslenmelerini sağlayan Yıldız, arabasına yüklediği mamalarla kent merkezine uzak noktalara bırakılan köpeklere giderek hasta hayvanları da veterinere götürüyor.

Gönüllülük esasıyla yasal izne bağlı çalıştığını belirten Melek Yıldız; her şeyin 18 yıl önce bir köpeğe yemek vermesiyle başladığını söyledi: “Eski çalıştığım iş yerine bir köpeğin gece gelmesiyle başladı her şey. O köpeğe çorba verdim. Arkasından o köpek 8 yavrusunu getirdi. O günden sonra sokakta yaşayan hayvanların ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum.”

“SÜRÜCÜLERİ HAYVANLARA KARŞI DİKKATLİ OLSUN”

Kimseden yardım talep etmeden onaylı mama kumbara hesabı ile çalışmalarını yürüttüğünü aktaran Yıldız, “Sürücüler yol kenarından çıkan hayvanlara karşı dikkatli olsunlar. Biraz sağduyu ile canlarımızı koruyabiliriz. Hayvanseverlik adı altında insanlardan maddi talepte bulunan kişilere itibar etmemeliyiz. Bu yapılan hayvan dilendiriciliğidir. Bu yapıdaki insanlar kişilerden maddi talepte bulunarak kişisel rant elde ediyorlar. Klinik bir vakaya yardım ettiğinizde para gönderdiğiniz hesabın veteriner hesabı olmasına dikkat edin. Mama desteği için şahıs hesaplarına para göndermeyin” diye konuştu.

Hayvan kaçakçıları yakalandı

Selde mahsur kalan köpekler 3 gün sonra kurtarıldı