in

Rusya’da pandalar 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nın sonucunu tahmin etti

Moskova’da koruma altındaki pandalar, 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nın sonucunu tahmin etti.

Rusya’nın başkenti Moskova’daki dev pandalar, bu yıl Çin’in başkenti Pekin’in ev sahipliği yaptığı ve 4-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nın sonucunu tahmin etti.

Ru Yi ve Ding Ding isimli iki dev panda için üzerlerinde ülke bayrakları bulunan içi boş beş duba, dışarı çıktıkları noktaya eşit uzaklıkta yerleştirildi.

Ding Ding’e Çin, İsveç, Hollanda, Rusya ve Avusturya, Ru Yi’ye de Norveç, Kanada, ABD, İsviçre ve Almanya bayraklarının yer aldığı dubalar sunulurken, pandalar olimpiyat takım sıralamasında totalde birinci gelecek ülkeleri seçtiler.

TOPLAMDA ON ÜLKE ARASINDAN DÖRT ÜLKE SEÇTİLER

Ding Ding, ilk olarak üzerinde Rusya bayrağı olan dubayı eline alırken, ardından Çin bayrağı bulunan dubaya yaklaşarak yere düşürdü. Ru Yi ise, yavaşça her bir dubayı koklamasının ardından Almanya bayrağı olan dubayı seçerken, daha sonra dubayı çiğnemeye başladı. Ru Yi, ardından bir tur atarak ABD bayrağı olan dubaya yöneldi.

Sevimli pandalar, Rusya, Çin, Almanya ve ABD’yi Kış Olimpiyatları’nda en iyi performans gösterecek ülkeler olarak tahmin etti.

Rusya ve Çin diplomatik bağlarının 70. yılını kutlarken

Ru Yi ve Ding Ding 2019 yılı Mart ayında 15 yıl sürecek bilimsel bir proje için Çin’den Rusya’ya getirilmişti. Sevimli pandalar iki halk arasında “dostluğun sembolü” olarak görülüyor.


Sevimli pandalardan Olimpiyat Oyunları sırasında artistik buz pateni ve buz hokeyi gibi belirli spor dallarının kazananlarını da tahmin etmelerini istemeyi planlıyor. Ding Ding ve Ru Yi’nin seçimlerinin doğruluğu ise merak konusu. Öğrenmek için olimpiyatların bitmesini merakla bekliyoruz.

Çocuklar, kediler için fotoğraf çekecek

Reyhanlı Barajı’nda ‘varlığı bilinmeyen’ yeni türler tespit ediliyor