in

Oyunlardan elde ettikleri gelirle, sokaktaki hayvanlara destek oluyorlar

Kahkaha Doğaçlama Tiyatro Topluluğu, sahneledikleri oyunlardan elde ettikleri geliri sokakta yaşayan hayvanlara mama almak için kullanıyor.

Ankara’da Kahkaha Doğaçlama Tiyatro Topluluğu, sahneledikleri oyunlardan elde ettikleri geliri sokaktaki hayvanlara mama almak için kullanıyor.

Yönetmen Rıza Erdağ; “2 Şubat’ta yapmış olduğumuz gösterinin gelirlerini görmüş olduğunuz sokak hayvanları için değerlendirmek istedik. Böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaparak biz de destek sağladık” dedi.

Ankara’da Kahkaha Doğaçlama Tiyatro Topluluğu, “Doğaçlama Tiyatro Komedi Gösterisi” isimli ilk oyununu 2 Şubat 2022 tarihinde Çankaya Yılmaz Güney Sahnesi’nde sergiledi.

Anka’nın haberine göre, farklı meslek gruplarından ve öğrencilerden oluşan tiyatro topluluğu oyunlardan gelen maddi geliri Ankara’daki sokakta yaşayan hayvanlar için kullanıyor.

Topluluk ilk oyunlarından elde ettikleri geliri 13 Mart Pazar günü Ankara’nın Mamak ilçesinin İmrahor Vadisi’ndeki sokak hayvanları için yapılan barınakta yaşayan hayvanlar mama alarak kullandı.

Topluluk, “Bir kap su ve bir kap mama ile hayat kurtarabileceğinizi biliyor muydunuz?” afişi ile birlikte bir açıklama yaptı. Kahkaha Doğaçlama Tiyatro Topluluğu yönetmeni Rıza Erdağ, sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığını belirterek; “Bu görmüş olduğunuz ekip farklı meslek gruplarından oluşan bir doğaçlama tiyatro ekibi. Biz 2 Şubat’ta yapmış olduğumuz gösterinin gelirlerini görmüş olduğunuz sokak hayvanları için değerlendirmek istedik. Böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaparak biz de destek sağladık. Destek olan herkese teşekkür ederiz, umarım bu mesajla birçok insana dokunuruz ve sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığının altını çizerek tekrar iletmiş oluruz” dedi.

Elazığ Barınak davası: Savcı, hapis cezası istedi

Kar yağışında sığındığı karakol yeni yuvası oldu