in

‘Örümcek Adam’ sokakta yaşayan evsiz hayvanlarının kahramanı oldu

Elazığ’da farkındalık oluşturmak isteyen üniversite öğrencisi Çağdaş Aktaş, örümcek adam kostümü giyerek sokakta yaşayan evsiz hayvanları besledi. Örümcek Adamı elinde mama ile evsiz hayvanların peşinde görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi.

Farkındalık oluşturmak isteyen üniversite öğrencisi Spiderman kostümü giydi.

 Elazığ’da zaman zaman çocuklar için farklı etkinlikler yapan Aktaş bu kez de örümcek adam kostümü giyerek tarihi Harput Mahallesine çıktı. Örümcek Adam Aktaş, elinde mamalar ile sokak sokak gezerek kedileri kendi elleriyle besledi.

Karşılarında Örümcek Adam’ı gören mahalle sakinleri ise şaşkınlıklarını gizlemedi. Renkli görüntüler oluşturan örümcek adam ile vatandaşların arasında ki diyaloglar ise gülümsetti.

Farkındalık Oluşturmak İçin

Çağdaş Aktaş, “Soğuk kış günlerinde bugün Harput’a geldik, hayvanları besledik. Bugün de farkındalık olması için örümcek adam kostümüyle geldik. Normalde Spiderman kostümüyle çocukları eğlendiriyorduk. Elazığ depreminden sonra da çocukları eğlendirmiştik. Bugün de buraya geldik ve bizim için güzel oldu. Lütfen herkes evinin önüne mama koysun, en azından hayvanlar bu soğuk kış gününde aç kalmaz” dedi.

Tarihi Harput Mahallesinde yaptığı gezi sırasında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştığını ve bu durumdan dolayı memnun kaldığını ifade eden Aktaş, “Görenler de cidden şaşırdı. Bizim için de güzel oldu. Böyle etkinlikleri zaten seviyorum. Herkes için iyi oldu. Kedilere rastladık ama köpekleri çok göremedik. O yüzden evsiz kedileri doyurduk. Görenler ise Spiderman’ın burada ne işi var dedi ama bizim için güzeldi. Bu tür etkinlikler devam edecek. Daha çok yerler gezeceğiz, daha çok yardımlarda bulunacağız” diye konuştu.

Otomobilin çarptığı köpeği gençlerin ısrarı kurtardı

Tapu Müdürlüğünde tanışan kedi ve köpek birbirinden ayrılmıyor