in

Tapu Müdürlüğünde tanışan kedi ve köpek birbirinden ayrılmıyor

Edirne’de Tapu Müdürlüğünün bahçesine yapılan kulübelerde yaşayan kedi ve köpek dost oldu. Kedi ve köpek uzun saatler boyunca birlikte oynuyor, yemek yiyor.

Edirne’de soğuktan hayvanların korunması için kurum bahçesinde yapılan kulübede dost olan kedi ve köpek birbirlerinden hiç ayrılmıyor.

Birbirleriyle iyi anlaşamayan sanılan köpek ve kedinin dostluğu görenleri şaşırtırken, Edirne Tapu Müdürlüğü’ne işlemlerini yapmak için gelen vatandaşlar kedi ve köpeklerin birbirine gösterdiği sevginin tüm insanlara örnek olacak bir durum olduğunu söylediler.

Kedi ve köpeğin dostluğunu görünce şaşırdığını ifade eden İdris Bulunç, “Normalde bir kedi ve köpeğin dostluğu beklenecek bir şey değil ama bizim kurumda küçüklükten beri aldığımız kedi ve köpekler oyun oynayarak beraber büyüdüler. Ayrıca bu dostluğu gören vatandaşlarımız için de moral motivasyon kaynağı oluyor” dedi.

Geçmişten beri kedi ve köpeğin iyi anlaşamadığına dair bir kanı olduğunu belirten vatandaşlar çok şaşırdıklarını fakat bu arkadaşlığın insanlara örnek olmasını istediklerini ve her şeyin konuşarak sevgi çerçevesinde halledebileceklerini ifade ettiler.

‘Örümcek Adam’ sokakta yaşayan evsiz hayvanlarının kahramanı oldu

‘Tehlikeli ırk’ denildi, 10 yavrusu daha doğmadan öldürüldü