in

Öldürülmek istenen köpek Hermes hayata böyle bağlandı

Köpek Hermes, bir buçuk ay önce uyutulmak için veteriner kliniğine götürüldü. Bitkin vaziyetteki Hermes’i gören klinik çalışanı Melisa Deniz Çakıcı, onun öldürülmesine izin vermedi. Hermes ile ilgilenen Çakıcı, onu hayata yeniden bağladı.

Size 1.5 ay önce veterinere türlü hastalıklarla gelen, arka ayakları tutmayan ve uyutulması istenen Hermes’in azmini ve hayata tutunuşunu anlatmak istiyoruz.

Konya’da birkaç ay önce Hermes isimli bir köpek veterinere geldiğinde perişan bir haldeydi. Hermes dört yaşındayken bir başkasına emanet edilmiş, iki yıl boyunca da oradan oraya sürekli yeri değişmişti. Yeri geldiğinde tavuk kümesinde bile hapsedilen Hermes veterinere gelmeden önce son olarak bahçede bakıldığı söyleniyordu.

VETERİNERE GELDİĞİNDE ARKA AYAKLARI TUTMUYORDU

Hermes, kliniğine geldiği zaman uyuzu ve mantarı olan hatta arka ayakları tutmayacak kadar kötü durumdaydı.

Kısmi felçli olarak veterinere getirilen Hermes’in aynı zamanda zayıflıktan kaburgaları çıkmıştı. Hermes’in bu hale gelmesinin sebebinin büyük ırk bir köpek tarafından ısırılması olduğu söylenmesine rağmen Hermes’in vücudunda hiç ısırık izi bulunmamaktaydı. Muhtemelen birlikte yaşadığı insanlar, aç bırakmakla kalmayıp Hermes’in arka ayaklarına da tekme atmıştı.

İNSANI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMESİ İSTENDİ

Veteriner kliğiniğindeki çalışanlar Hermes’le yakından ilgilendiler. Çaresiz köpeğin felcinden kaynaklı olarak vücudunda yatak yaraları oluştu. Hatta üzülerek söylüyorum ki açlığa alışkınlığından kendi kakasını yediği zamanlar oldu. Duygusal insanına Hermes’in bu durumu anlatıldığında insanı onun uyutulmasını yani öldürülmesini istedi.

ÖLDÜRÜLMESİNE İZİN VEREMEZDİM

Veteriner kliniği çalışanlarından Melisa Deniz Çakıcı, Veteriner hekimle konuşarak Hermes’in öldürülmesine izin vermedi.

Çakıcı, her ne kadar kliniğin şartları iyi olsa da Hermes’i sıcak bir yuvaya kavuşturmak için kendi evine getirdi.

Eve gelen Hermes’e vitamin tedavileri, tablet destekleri, fizik tedavi ve sıcak su masajları yapıldı. Yürüyüşlere bile başlayan Hermes kısa sürede büyük mesafe kat etti.

YÜRÜYEMEYEN HERMES ARTIK KOŞUYOR

Çok kısa sürede büyük mesafeler kat eden Hermes’in yatak yaraları geçti. Hatta kliniğe ilk geldiği zamanlar yürüyemeyen Hermes artık koşuyor bile.

O kadar hayat dolu ve bir o kadar da azimli olan Hermes’in ismi Melek olarak değiştirildi. Paylaşılan videolar arasında 1.5 ay fark var.

İki video arasındaki fark, hayvanların sevgiyle ne kadar büyük şeyler başarabileceğini anlatıyor.

Bu maçta atılan her sayı ağaç olacak

Köpeğin kulağını kesti, para cezasıyla kurtuldu