in

KYK’lı öğrencilerden mama desteği

KYK Iğdır İl Müdürlüğü yurdunda kalan öğrenciler, bir araya gelerek sokaktaki hayvanlara mama dağıttı.

Öğrenciler sokaktaki hayvanlara mama desteğinde bulundu.

Iğdır merkez 14 Kasım Mahallesi’nde bulunan KYK Kız Yurdu önünde bir araya gelen öğrenciler, mamaları eşit bir şekilde poşetlere dağıttı.

14 Kasım Mahallesi’nin farklı noktalarına dağılan öğrenciler, ellerinde bulunan kaplara hem mama hem de su koyup hayvanların ulaşabileceği yerlere bıraktılar. Öğrenciler bazen de kendi elleriyle kedileri ve köpekleri beslediler. Öğrenciler, vatandaşlara sahipsiz hayvanlara sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

Öğrencilerden Emre Aytung, imkanları el verdikçe hayvanlar için bir araya geldiklerini belirterek, ”Bugün hayvanlar için bir şeyler yapmak amacıyla bu etkinliği yaptık. Hayvanların ağzı yok, dertlerini bize anlatamıyorlar. En ufak bir sıkıntıları olduğu zaman bize söyleyemiyorlar” dedi.

Sokaktaki hayvanlara karşı duyarlı olmalıyız

Soğuk kış günlerinde hayvanların daha çok zorlandığını belirten Gülnaz Yeşil, “Biz öğrenciler olarak hayvanlara karşı daha duyarlı olmamız için böyle bir etkinlik düzenledik. Dili olmayan sokaktaki hayvanlara karşı insanların daha duyarlı olmalarını teşvik ediyoruz. Hayvanlara bir şey verdiğimiz zaman bizden bir şey eksilmiyor. Onlara verebileceğimiz bir kap mamadır, bunu onlara lütfen çok görmeyelim” dedi.

Sokaktaki hayvanlara mama dağıtmak için gelen Zeynep Sak ise, “İnsanlara şunu söylemek istiyorum. Hayvanlara eziyet etmeyin, onlara bir kap mama, bir kap su versinler. Yaşamak güzel ama yaşatmak daha güzeldir” dedi.

Hayvanlara mama desteğinde bulunan öğrenciler, insanların ellerinden geldiğince yardım etmelerini istedi.

Öğrenciler sokaktaki hayvanları besledi.

Dumandan etkilenen sfenks kedi hayata tutundu

Köpek Titus ile kedi Pamuk birbirinden ayrılmıyor