in

Köpek Titus ile kedi Pamuk birbirinden ayrılmıyor

Gümüşhane’de bir spor tesisinde yaşayan kedi Pamuk ve köpek Titus’un arasında sıkı bir dostluk kuruldu. İkili, günün hemen her saatini birlikte geçiriyor.

TİTUS VE PAMUK’UN DOSTLUĞU HERKESİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR.

Gümüşhane’de spor tesisi işletmeciliği yapan Turgut Şekerli’nin 7 yaşındaki köpeği Titus ve 2 yaşındaki kedisi Pamuk’un dostluğu oldukça ilgi çekiyor.

Bazı insanlar tarafından anlaşamadıkları düşünülen kedi ve köpeğin dostluğ çevrede ün yaptı. Titus ve Pamuk’un arkadaşlıklarını gözlemlemek için tesise insanların geldiği öğrenildi.

Özellikle güneşli havalarda sırt sırta uyuyan Pamuk ve Titus’un bu sevgi dolu arkadaşlıkları örnek oluyor.

Pamuk, çoğu zaman Titus’un üzerinde yatıp uyuyan ve yanından hiç ayrılmıyor.

“Dostluğu hayvanlarda görüp imreniyoruz”

İnsanların birbirine karşı acımasızca tavırlar sergilediği dünyada hayvanların bu masum dostluklarının herkese örnek olması gerektiğinin altını çizen Turgut Şekerli, şöyle dedi:

“Köpeğimin adı Titus şu an 7 yaşında. Kedim Pamuk ise 2 yaşına girmek üzere burada doğdu. Hep beraber oldukları için Titus ile birlikte yakın bir temas kurdu. Köpeğimiz de burada diğer hayvanları korurken içgüdüsel olarak kedimizi de korumaya başladı. Pamuk’un sıcak kanlı ve sakin oluşu buraya gelen müşterilerimizin sevip beslemesi ile de alakalı. Müşterilerin tepkisi bu manada olumlu fakat bazen korkanlar oluyor onlara karşı da kedimizle birlikte ön yargıları yıktığımızı düşünüyoruz. İnsanların birbirine karşı acımasızlaştığı bir ortamda hayvanların birbirlerine bu kadar yakın olması çok büyük bir şey. İnsanların bunu görüp ibret alması gerekiyor. İyilik, güzellik ve hoşgörüyü Titus ve Pamuk’un dostluğunda görüp imreniyoruz.”

KYK’lı öğrencilerden mama desteği

Bingöl’de dostlarımız artık daha sağlıklı olacak