in

Kuşadası’nda hasta kedilere özel tedavi ünitesi

Kuşadası’nda, kedilere özel hasta tedavi ünitesi açılıyor. Açılacak merkezde, kedilerin her türlü sağlık sorunuyla ilgilenileceği duyuruldu. Merkezin özellikle sokaktaki evsiz hayvanların tedavisinde önemli bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden protokolle devraldığı Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde hasta ve sahipsiz kedilerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda tedavi edilebilmesi için kolları sıvadı. Bu kapsamda merkezde 110 metrekare büyüklüğünde bir ‘kedi tedavi ünitesinin’ yapımına başlandı.

Hasta kedi ünitesinde, kedi hastalıklar tedavi edilecek.

‘4 AYRI BÖLÜMDE YAPILACAK’

Yaşam hakkına saygılı insanların da katkısıyla yapılan 110 metrekarelik tesiste aynı anda bakıma muhtaç ve hasta 150 kedi tedavi edilebilecek. Tamamen kedilere özel olacak merkezde hayvanların tedavileri, hastalıkları ve fiziksel durumlarına göre veterinerler tarafından ‘bulaşıcı hastalıklar ve ağır enfeksiyonlar’, ‘travma’, ‘ortopedik rahatsızlıklar’ ve ‘yeni doğan’ olmak üzere 4 ayrı bölümde yapılacak.

Zemini, kış aylarında hayvanların soğuktan etkilenmemesi için özel bir malzemeyle kaplanacak olan tedavi ünitesinin duvarları da çeşitli kedi figürleriyle süslenerek modern ve estetik bir görünümde olması sağlanacak.

Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Sami Pat

‘DAHA HIZLI İYİLEŞECEKLER’

Kedi tedavi ünitesinin hizmete girmesiyle birlikte daha çok hasta ve sahipsiz sokaktaki evsiz kedilere yardım etme imkanı bulacaklarını belirten Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Sami Pat, “Şu an barınağımızdaki personelimizle tam kapasite çalışıyoruz. Kedi tedavi ünitesinin hizmete girmesinden sonra tedavi ettiğimiz hasta ve sahipsiz kediler daha hızlı iyileşecekler” dedi.

‘KÖPEKLER İÇİN DE OLURSA ÇOK SEVİNİRİM’

Evsiz hayvanlara sahip çıkan yurttaşlardan Hüsniye Erbay ise “Ben düzenli olarak Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyarete geliyorum. Burada can dostlarımıza çok iyi bakıyorlar. Kuşadası Belediyesi’nin hasta ve bakıma muhtaç kediler için böyle bir ünite yapması bizi çok sevindirdi. Köpeklerin tedavisi için de ayrı bir tesis yaparlarsa çok sevinirim” diye konuştu.

Sosyal medyanın gündemi: Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir

Erdoğan’ın açıklamasından sonra hayvanları toplamaya başladılar