in

Koyunlarını ölü görünce köpekleri katletti

Koyunlarını ölmüş halde gören şahıs, etrafta fark ettiği 2 köpeği suçlayıp, tüfekle vurdu. Tüfekle vurulan köpekler hayatını kaybetti. Koyunların ölüm nedeni ise bilinmiyor.

öldürülen köpek

Bodrum Yalıkavak Mahallesi’nde E.G. isimli şahıs, ağıla geldiğinde 10’dan fazla koyununu ölmüş halde buldu. Ölen koyunlarını görünce çılgına dönen E.G., bölgede bulunan 2 köpeği fark etti. Köpeklerin koyunları öldürdüğünü varsayan E.G., tüfekle defalarca ateş ederek 2 köpeği katletti.

İhbar üzerine Bodrum Belediyesi ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Şahsın silahına el konulup ifadesi alındı. Köpeklerin cansız bedenleri ise Bodrum Belediyesi görevlileri tarafından alınıp barınağa götürüldü. Köpeklerin koyunlara saldıran hayvanlar olup olmadığı bilinmezken, otopsiye götürülebileceği ifade edildi.

Konuyla ilgili Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saykal’ın yazılı açıklaması şöyle; “Muğla’nın Bodrum ilçesi Yalıkavak Mahallesi’nde 10’dan fazla koyununu telef ve yaralı olmuş vaziyette bulan çoban, öfke ile bölgede gördüğü 2 köpeği kafasından tüfekle vurarak öldürdüğü haberi bizleri derinden üzdü. Hem koyunların telef olmasından hem de 2 sahipsiz köpeğin öldürülmesinden duyduğumuz üzüntüyü bildirmek isterim.

Buradan yetiştiricimize geçmiş olsun diyorum. Sahipsiz hayvanların rehabilitasyon ve kayıt işlemlerinin yerel yönetimlerin uhdesinde olduğunu ifade ederek, sahipsiz hayvanlara yönelik saldırı ve şiddet karşısında ihbarların DKMP ile İl/İlçe Müdürlüklerimiz tarafından değerlendirildiğini ifade etmek isterim. Yaşanan bu üzücü olayla ilgili Bodrum İlçe Tarım ve Orman Müdürlümüz yetkilileri olay yerine intikal ederek gerekli incelemeleri yapmıştır. Buna göre 9 baş koyun parçalanarak telef olmuş, 20’ye yakın yaralı ve ağır yaralı hayvanın olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili yasal süreç başlatılmıştır”

Sıfır atık nedir ve dünyamızı nasıl değiştirebilir?

Yaban hayatından eşsiz görüntüler