in

Körfez’de sokaktaki hayvanlar için beslenme odakları oluşturuldu

Körfez Belediyesi, kentin belirli noktalarında sokakta yaşayan hayvanlar için su mataralarının ve günlük mamalarının verildiği yuvalar oluşturdu. Belediye bu yerlerin adını ‘Sokak hayvanları beslenme odağı’ olarak belirledi

Körfez’de sokaktaki hayvanlar için beslenme noktaları oluşturuldu

Kocaeli’de ‘Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni hayata geçiren Körfez Belediyesi, kent genelinde oluşturduğu 40’a yakın noktada da hayvanlar için mama desteği verdi.

Şimdi de kentin belirli noktalarında onlar için sıcak yuvalar oluşturuldu.

Körfez Belediyesi’nin veteriner hekimleri tarafından planlanan ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da yapımı tamamlanan sıcak yuvalar, minik misafirlerini de ağırlamaya başladı.

Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün talimatı sonrasında hayata geçirilen proje ile besleme noktalarında sokakta yaşayan hayvanların günlük mama ihtiyacı karşılanıyor.

8 ayrı küçük odaların da oluşturulduğu noktalarda soğuk kış günlerinde de sokaktaki hayvanların konaklamaları için alanlar yer alıyor.

Yaşam hakkına saygı duyan vatandaşların da destek verdiği projenin ilk etapta 2 noktada hayata geçirildiğini belirten veteriner hekim Arzu Demirhan Ergeç, bu sayının artacağını belirtti.

Papağanla okula gidiyor, masa tenisi oynuyor

Sıfır atık şarkılar: Enstrümanları da sahne kostümleri de atık malzemelerden