in

Köpek ‘Tarçın’ 10 gün önce canice katledildi; şikayet dilekçesi hala savcılığa iletilmedi!

Muğla’da yaşayan emekli memur Göksel Kuyruk’un can dostu köpek ‘Tarçın’,10 gün önce vicdansız bir sürücü tarafından üzerine araba sürülüp; ‘drift’ atılarak canice katledildi. Can yoldaşı için adalet arayan Kuyruk’un şikayet dilekçesi ise hala savcılığa iletilmedi!

Yaşanan korkunç olay, 24 Temmuz sabah 09:20’de Muğla Milas ilçesi Ören Mahallesinde meydana geldi. Emekli memur Göksel Kuyruk’un biricik oğlu köpek ‘Tarçın’ Atatürk caddesi üzerinde bulunan evinin yakınında vicdansız sürücü tarafından katledildi.

Ajanimo’ya konuşan Göksel Kuyruk, köpeğinin vicdansız sürücü tarafından göz göre göre katledildiğini anlattı.

Yalıkent Sitesi’nde köpeğiyle birlikte yaşayan Göksel Kuyruk, can dostunu tuvaletini rahat yapması için sitenin çıkışında işlek olmayan, gün içinde çok seyrek araç geçişi olan en fazla 20 km hızla gidilebilen ara yolun kenarında serbest bıraktı.

Kuyruk, Atatürk caddesinin yakınındaki sahil yolunda olduğu yerde ‘drift’ atan bir arabanın daha sonrasında ‘Tarçın’ı görüp süratle üzerine geldiğini ve onu altına alarak bile bile kalp hastası köpeğini canice öldürdüğünü söyledi:

‘OĞLUMU HUNHARCA PARÇALADI VE DURMADAN KAÇTI’

“Tarçın’ı sitemizin çıkışında ve sitemize çıkan işlek asla olmayan hatta gün içinde en fazla iki üç arabanın en fazla 20km hızla gidebileceği ara yolumuzun kenarında serbest bıraktım ki tarla kenarında tuvaletini rahat yapabilsin diye. Zaten aşağıdaki sahil yolundan da korkar asla çıkmazdı, aramızda 100 metre vardı sahildeki bir araba önce olduğu yerde drift atarak arabayı döndürdü. Çevrede hep boş tarlalar olduğu için hepsini rahat  görebildim. Anladım bir terslik var Tarçına doğru koşmaya başladım, sitemize giden ara yol kenarında süratle araba döndüren şahıs Tarçın’ı görerek ara yola sapıp hemen hemen sokak başı ve yolun dışında kenarda duran oğlumun direkt üstüne sürdü ve altına alarak üzerinde araba çevirdi, kalp hastası oğlumu hunharca parçaladı ve durmadan kaçtı. içinde 5 veya 6 kişi vardı ve kurtarmaya yetişemedim, hepsi gözlerimin önünde oldu, oğlum katledildi.”

10 GÜN GEÇTİ AMA SAVCILIĞA DİLEKÇE GİTMEDİ!

Yaşanan vahşetin sorumlularının ceza almasını isteyen Kuyruk, şikayette bulunduğunu ancak ölümün üzerinden 10 gün geçmesine rağmen hala şikayet dilekçesinin savcılığa ulaşmadığını aktardı:

“Görenler plakayı verdiler ben şikayetçi oldum, bugün 10 gün oldu ve hala karakol şikayet dilekçemi savcılığa iletmediğini kanuni sürelerinin 15 gün olduğunu, her daim savcıya gitme durumlarının olmadığını, dosyaları biriktirerek götürdüklerini sadece benim dosyam olmadığını söylediler. Zaten olay yerine de iki dakikalık mesafeden tam 45 dakika sonra geldiler”

Yıllar önce birlikte fotoğraf çekildikleri yerde katledilen oğlum dediği ‘Tarçın’ın acısını kelimelerle tarif edemeyen Göksel Kuyruk’un tek isteği adaletin yerini bulması. Kuyruk’un can dostuna bile bile bunu yapanların gereken cezayı alması için başlattığı imza kampanyasına buraya tıklayarak destek olabilirsiniz.

Göksel Kuyruk ve Tarçın

Bilinenden çok farklı görünen bir ‘Avrupalı Panda’ türü keşfedildi!

Bu kez ‘nafaka’ köpek Snoop için verilecek!