in

Pompalı tüfekle katledildi; 7 yavrusu başından ayrılmadı

Ordu’da sokakta yaşayan evsiz köpek, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce pompalı tüfekle öldürüldü. Yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar, 7 yavru köpeği annelerinin başında beklerken buldu. Yavru köpekler vatandaşlar tarafından koruma altına alındı

Tüfekle vurulan anne köpeğin 7 yavrusu başından ayrılmadı

Ordu’da sokakta yaşayan evsiz köpek, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce pompalı tüfekle öldürüldü. Canice öldürülen anne köpeğin 7 yavrusu, annelerinin başından ayrılmadı.

DHA’da yer alan habere göre, Altınordu ilçesi Bayadı Mahallesi’nde Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Bölge Temsilcisi Kemal Zafer Özdemir, yayla yolunda bulduğu sokakta yaşayan evsiz köpek ve 7 yavrusuna sahip çıktı, evinin yakınında bir kulübede beslemeye başladı.

Köpekleri beslemek için dün kulübeye giden Özdemir, anne köpeğin kanlar içerisinde yerde yattığını, 7 yavrusunun da başında beklediğini gördü. Çağırılan veteriner, köpeğin öldüğünü belirledi.

Jandarma ekipleri, çevrede inceleme yaptı. Veterinere götürülen ölü köpeğin vücudunda 6 saçma tespit edilirken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

YAVRU KÖPEKLER BAKIMA ALINDI 

HAYKONFED Bölge Temsilcisi Kemal Zafer Özdemir’in annesi Pempe Özdemir’in (80) bakımını üstlendiği köpeklerin muayene ve aşıları da yapıldı.

Pembe Özdemir, “Ben yavru köpeklere torunlarım gibi bakacağım” dedi.

‘VİCDAN SAHİBİ OLUNMALI’ 

HAYKONFED Bölge Temsilcisi Kemal Zafer Özdemir, “Yavru köpeklerimizi vurulan annelerinin başında beklerken bulduk. Çok üzgünüz. İnsanların vicdan sahibi olması lazım. Önüne gelen av tüfeği alamazsın. Psikolojik dengeleri ölçülüp ona göre ruhsat verilsin. Bu tür olaylar yaşansın istemiyoruz” dedi.

Yangından birlikte kurtulmuşlardı; Ali Dede şimdi kedisiyle çok mutlu 

Kediyle omuz omuza sokakları temizliyor