in

Bu kez ‘nafaka’ köpek Snoop için verilecek!

Genç çift 5 yıllık evliliklerini sonlandırdı. Köpek ‘Snoop’un velayeti annede kaldı. Anne Eda Teztezen Çelik köpekleri Snoop için nafaka talebinde bulundu. Mahkeme ise nafaka verilmesine hükmetti. 

Fotoğraf: CNN Türk

İstanbul Aile Mahkemelerinde artık evcil hayvanlara da nafaka ve bakım için kararlar çıkmaya devam ediyor. İstanbul’da yaşayan Eda Teztezen Çelik ve Serhan Çelik yaşadıkları anlaşmazlık nedeniyle boşanma kararı aldı.

Evliliklerini sonlandırma kararı alırken “evcil hayvanlarının” kimde kalacağı konusunda bir protokol hazırlandı.

Protokole göre Bull Terrier cinsi köpek ‘Snoop’, anne Eda Teztezen Çelik’te kalacaktı. Baba Serhan Çelik ise her ayın bir haftası köpeğiyle birlikte vakit geçirebilecekti.

Sadece köpeklerinin nafakası konusunda anlaşan Eda Teztezen Çelik kendisi için nafaka talep etmedi.

Kendisine değil köpeğe nafaka istedi

KÖPEĞE NAFAKA BAĞLANDI

Bakım masrafları konusunda ise mahkemenin nafaka bağlaması talep edilerek boşanma davası açıldı. Geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada, çift anlaşmalı olarak boşandı. Mahkeme köpeğin velayetinin Eda Teztezen Çelik’te kalmasına, Serhan Çelik’in köpeklerinin bakım masrafı olan 500 TL’nin yarısı olacak şekilde aylık 250 TL nafaka ödemesine karar verdi. Eşyalar konusunda paylaşım yapılırken taraflar birbirinden herhangi bir tazminat ve nafaka talebinde bulunmadı.

SAĞLIK MASRAFLARI BÖLÜŞÜLECEK

Mahkeme aynı zamanda protokolde yer alan diğer bir maddeye göre minik dostları Snoop’un bakım masraflar haricinde sağlık sıkıntısı nedeniyle oluşabilecek masraflarında tarafların ortak ödeme yapılması hükmetti.

Haber: Sabah/ Deniz Yusufoğlu

Köpek ‘Tarçın’ 10 gün önce canice katledildi; şikayet dilekçesi hala savcılığa iletilmedi!

Yolunu kaybeden yavru caretta carettayı denizle buluşturdular