in

Köpeği motosikletine bağlayıp sürükledi, ‘Spor yaptırıyordum’ dedi

Denizli’de “yasak ırk” olarak lanse edilen köpeğini elektrikli motosikletine iple bağlayıp sürükleyen sürücü, “Köpeğe spor yaptırıyorum. Spor yaptırmak yasak mı” diyerek kendisini savundu.

yasak ırk olarak adlandırılan köpek ve maganda sürücü

Denizli Merkezefendi ilçesi 29 Ekim Bulvarında meydana gelen olayda; elektrikli motoruna “yasak ırk” olarak lanse edilen köpeği iple bağlayan vicdansız sürücü, akan trafiğe çıkarak köpekle beraber trafikte yol almaya başladı.

Birçok kişinin tepki gösterdiği ve zaman zaman hızlanarak köpeği peşinden koşturan sürücü, bir gazeteci tarafından kayıt altına alındığını fark edince ışıklarda bekleyen gazetecinin aracının yanına yanaştı.

Kendisini tanıtan gazetecinin köpeği neden o şekilde götürüyorsunuz? sorusuna motosikletli sürücü, “Spor yaptırıyorum. Spor yaptırmak yasak mı?” diyerek ilginç bir savunma yaptı.

Yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalışan gazeteciye karşı saldırgan tavrını sürdüren sürücü, “Ne saçmalıyorsun. Köpeği var mı da konuşuyorsun” sözleriyle hem kendisini haklı çıkarmaya çalıştı hem de tutumunu daha da sertleştirerek “Kamerayı yok et” diyerek, gazetecinin elindeki kamerayı tokatladı.

Hakaretlerini sürdürmeye devam eden sürücü, daha sonra iple bağlayıp sürüklediği köpeğiyle trafikte ilerlemeye devam etti.

İzmir’de atık gıdalar hayvanlara mama olacak

1 Mart Atları Koruma Günü… 12 Bin yıldır birlikteyiz