in

Kıyıda oyun oynayan kedi denize düştü

Mersin’de deniz kıyısında oyun oynayan kedi denize düştü. Denize düşen kedi esnaf tarafından kurtarıldı.

kedi denize düştü

Erdemli Balıkçı Barınağı’nda teknelerin arasında iki kedi oyun oynuyordu. Oyun oynayan iki kediden biri denize düştü. İskele duvarına tutunan bir kısmı suya değen kedinin yardımına esnaf koştu.

O sırada barınakta bulunan Erdemli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yalçın Sakın da kediyi düştüğü yerden fileli kepçeyle kurtarmak istedi. Bu sırada hamle yapan kedi denize yeniden düşme tehlikesi yaşadı. Sakın, kediyi kepçeye almayı başararak kurtardı. Korkuyla birlikte panikleyen kedi hızla uzaklaştı.

Kediyi kepçe ile kurtaran Kooperatif Başkanı Yalçın Sakın, “Ağları tamir ediyorduk, 2 kedi oynuyordu. Bir de baktık ki bir tanesi denize düştü. İskelenin altına doğru yapıştı. Tekneden kepçeyi alıp, kepçeyle aldım.

Dışarı çıkarken beraber mermi gibi kaçtı. Çok korkmuştu, tabi ki ölüm korkusu, bir hayvan da olsa, insan da olsa aynı. Bereket ki buradaydık, aldık hayatını kurtarmış olduk. Sonuçta bir can” dedi.

Böyle enteresan bir olayın bin de bir yaşandığını aktaran Sakın, esnafın sokakta yaşaya hayvanları gözettiğini ve sürekli beslediklerini de belirtti.

Elazığ Barınak Davası, ‘Kedilerin yavrularını yemesi doğal’ ifadesi dosyaya girdi

Köpek Joli, bakımını üstelenen milletvekilini unutmadı