in

Kilis’te vicdansız sürücü köpeği ezerek kaçtı

Kilis’te vicdansız sürücü köpeği ezerek, kaçtı. Ezilen köpek olay yerinde yaşamını kaybetti.


Hayvanların vicdansız şahıslar tarafından maruz kaldığı acılar dinmek bilmiyor, her gün azalmak yerine bir yenisi daha ekleniyor

Kilis’te Organize Sanayi Bölgesinde vicdan yoksunu bir sürücü köpeği ezerek, durmadan yoluna devam etmesi kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Ezilen köpek olay yerinde yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre, Tümen Karabağ’ın 3 aylık kangal köpeği annesi ile oynarken, karşı yönden gelen otomobile doğru yönelmesi üzerine otomobil yavaşlayarak köpeğin üzerinden geçti.

Hiç durmadan yoluna devam eden otomobili köpeği ezme anı ve sonrası kameralar tarafından görüntülendi.

Köpeğin insanı Tümen Karabağ, köpeklerinin oynadığı sırada cep telefonu ile kayda girmesi sonucu köpeğin otomobil tarafından ezilmesini kaydetti.

Karabağ, köpeği ezdikten sonra yoluna devam eden sürücüden şikayetçi oldu. Olay yerine İl Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri gelerek sürücü hakkında işlem başlattı. Polis, köpeği ezerek, kaçan sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

KÖPEĞİNİN OYNADIĞI ANLARI KAYDEDERKEN, EZİLDİĞİ ANLARIDA GÖRÜNTÜLEDİ


Tümen Karabağ, köpeğin kendi hayvanı olduğunu ifade ederek, “Bugün tesadüfen, annesi ile yavrusunun oynadığını gördüm, kameraya aldım. Yukarıdan gelen bir araç, yavaşlayarak hayvanları eziyor. Bu da kamerada kayıtlı, hiç durmaksızın eziyor, iki tekeri de hayvanın üzerinden geçiyor. Araç kaçıp gidiyor. Farkında olmadığını söylemiş, biz onu bilmiyoruz. Gelip baktığımızda hayvan aynı anda can verdi. Sonuçta bu da canlı, çarpış olabilir, kazadır olabilir, ama dönüp, durmadan kaçıp gidiyor. Şikayetçi oldum, polis ekipleri geldi. Gerekli işlemleri yapıyorlar. Bu nasıl insanlık, nasıl vicdansızlık, hayvanı kendi ellerimizle besledik. Annesi ve babası da burada, biz bakıyoruz. 3 aylık kangal burada özel yerleri var, biz bakıyoruz” dedi.

Bu buzağının kalbi boynunda atıyor

Antalya Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı’na hapis