in

Kedi Şans, okuma yazma dersine giriyor

Amasya’da sokakta yaşayan bir kedi, geçen yıl okuma yazma kursu binasına girip çıkmaya başladı. Burada gördüğü ilgiden memnun kalan kedi, binada kaldı. Okuma yazma kursuna gelen kursiyerlerin, Şans adını verdikleri kedi, sınıf derslerine girmeyi ve kırtasiye ile oynamayı çok seviyor

Amasya’da sokakta yaşayan bir kedi, geçen yıl sığındığı Amasya Halk Eğitimi Merkezi’nin ilgi odağı oldu. Günün büyük bölümünü okuma-yazma dersliğinde geçiren ‘Şans’ adlı hamile kedi için tüm imkanlar seferber edilmiş durumda.

Veterinere götürülerek aşıları yaptırılan kedi yeri geliyor koridorlarda dolaşıyor yeri geliyor derslere girip masanın üstünde uyuyor.

Derslere girmeyi çok seven Şans, sınıflardaki malzemelerle ve okuma yazma kursu öğrencilerinin kalem silgi gibi eşyalarıyla oynamayı çok seviyor.

KENDİNİ GÜVENDE HİSSEDİYOR

‘Şans’ adını verdikleri kedinin ellerinde büyüdüğünü belirten Öğretmen Nazife Kunt, “Kedimiz burada kendini güvende hissettiği için çok mutlu” dedi. Soğuk kış günlerinde yiyeceklerini paylaştıkları kedinin mamasının da müdürlük yönetimi tarafından eksik edilmediğini anlatan Kunt, yakında doğacak yavrularına da aynı şekilde bakacaklarını söyledi.

di

Tüm imkanlarının ‘Şans’a sunulduğuna değinen Amasya Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Özarslan da, “Hepimiz kedimizi çok seviyoruz. Doğayı, hayvanları sevmek insanlar arasındaki saygıyı da artırıyor” diye konuştu.

Kursiyerlerinin de durumdan memnun olduğunu dile getiren Özarslan, her yaştan bireyleri düzenledikleri kültürel ve mesleki kurslara davet etti.

Üniversite öğrencileri hayvanlar için ‘Değirmen Projesi’ başlattı

Hapis pandalar YaYa ve LeLe kurtarılmayı bekliyor