in

Kaplanları yemek isteyen kişiler yakalandı

Tayland’da 2 Bengal kaplanı öldürüldü. Kaplanları tuzak kurup öldüren ardından yemek isteyen 4 kişi yakalandı.

Tayland’da iki Bengal kaplanını öldürmekten aranan 4 kişi yakalandı. Zanlılar, tuzak kurdukları kaplanları sığırlarına saldırdıkları için öldürdüğünü söyledi.
Tayland’da sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan 4 kişi, hayvanlarını yediğini iddia ettiği 2 Bengal kaplanını tuzak kurarak öldürdü.

Tayland basınında yer alan haberlere göre Myanmar sınırı yakınında bulunan Thong Pha Phum Milli Parkı yetkilileri geçtiğimiz Çarşamba günü bölgedeki bir kamp alanında derisi yüzülmüş halde 2 Bengal kaplanı ve terk edilmiş 4 silah buldu, yetkililer polise haber verdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatmasının ardından 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

KAPLANLARI YEMEYE HAZIRLANIYORLARDI

Polis merkezine götürülen şüpheliler suçlamaları kabul edip ”E Hayvanlarımızı yediler, bu yüzden kaplanları vurduk.” dediler.

Sığır yetiştiriciliği ile geçimini sağlayan 4 kişi, kaplanların olarak hayvanlarını yediğini, bu yüzden kaplanları vurduklarını ileri sürdü. İntikam almak isteyen şüphelilerin, kaplanları kamp ateşinde kızartarak yemeye hazırlandıkları, ancak bölgeye yaklaşan görevlileri fark edince silahlarını da olay yerinde bırakarak kaçtıkları öğrenildi.

Karlar arasındaki beyaz gelincik cep telefonu kamerasına yakalandı

Hayko Cepkin’den 14 ocak tepkisi