in ,

Kanseri yenen köpeğin inanılmaz değişimi

Kocaeli’de kansere yakalanan, yüzünün çoğu yaralarla kaplanan köpeğin olumlu sonuçlanan tedavisi sonrasındaki hali mutlu etti.

Kocaeli’de yüzü ve gözleri yara içerisinde merkeze getirilip proje kapsamında tedavi edilmeye başlayan köpeğin biyopsi sonucunda ağzındaki tümörün fibrosarkom kanser türü olduğu tespit edildi.

Köpeğin tedavisini yapan veteriner hekim Emin Uzuner tarafından köpekte yapılan incelemeler sonucunda köpeğin ağzında ciddi bir kanser türü olan fibrosarkom kanserinin tespit edildiği, gereken biyopsilerin yapıldığı ve köpeğin vücudunda metastaz olmadığını açıkladı.

Yetkililer, kanser türüne göre tedavi olan köpeğin tedavilere olumlu sonuç verdiğini ve şu an kemoterapinin son aşamasında olduğunu belirtti.

100 günlük tedavinin ardından sağlığına kavuşmaya başlayan köpeğin yakında tamamen iyileşmesi bekleniyor. Tedavisi bitmek üzere olan ve tedavi sürecinde çalışanlar tarafından çok sevilen köpeğe “Zerdali” ismi verilmildi.

TÜRKİYE’DE YAPILMAYANI YAPIYORUZ

Zerdali’nin tedavi sürecini üslenen veteriner hekim Emin Uzuner, “Türkiye’de yapılamayanı yapıyoruz. Özellikle sahipsiz sokak hayvanları için bu çok büyük bir adım. Çünkü ülkemizde sahipsiz sokak hayvanlarına rağbet edilmiyor. Şu an için tedavimiz iyi gidiyor. Patilik olarak bütün tedavileri yapmak için emek veriyoruz, çaba sarf ediyoruz. Zerdali artık mutlu bir hayvan, biz ona ev arkadaşı arıyoruz” diye konuştu.

Engelli kedilere sağlık hizmeti ömür boyu ücretsiz

‘Avcı’ silahından çıkan kurşun köpeği vurdu