in

Engelli kedilere sağlık hizmeti ömür boyu ücretsiz

Buca Belediyesi, sahiplenilen engelli kedilere ömür boyu ücretsiz sağlık hizmeti verecek

ENGELLİ KEDİ EVİ’NDEN KEDİ SAHİPLENEN VATANDAŞLAR, KEDİLERİNİN ÖMÜR BOYU SAĞLIK HİZMETLERİNİ BUCA BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÜCRETSİZ OLARAK ALACAK.

Her yıl on binlerce sokak hayvanına kucak açan Buca Belediyesi, Engelli Kedi Evi’nden sahiplenilen engelli kedilere ömür boyu ücretsiz sağlık hizmeti vermeye başladı.


Son bir yılda 300 kediyi sahiplendiren Buca Belediyesi, örnek bir çalışmaya imza attı.

Belediye, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Engelli Kedi Evi’nde konaklayan engelli kedileri yeni yuvalarına kavuşturabilmek için harekete geçti. Engelli Kedi Evi’nden kedi sahiplenen vatandaşlar, kedilerinin ömür boyu sağlık hizmetlerini Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden ücretsiz olarak alacak.

Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Müdürlüğü ekibi ile yaklaşık 20 engelli çocuk ve aileleri merkezi ziyaret ederek, projeler hakkında bilgi aldı.


Buca Engelli Kedi Evi’nde okaklarda yaşanan kaza, şiddet, yaralama ve diğer nedenlerle engelli kalan 70 kediye merkezde özel bakım sağlanıyor. Yaşadıkları travmadan kurtulabilmeleri için uzman personel eşliğinde özel ilgi gösterilen kedilerin 7 gün 24 saat boyunca bakım, beslenme, ısınma gibi ihtiyaçları karşılanıyor.

Elazığ’da parklara mama kapları yerleştirildi

Kanseri yenen köpeğin inanılmaz değişimi