in

Kaçırılan köpeklerine 3 gündür ağlıyorlar

Tekirdağ Çorlu’da anne ve iki çocuğu kaçırılan köpekleri için 3 gündür yasta. 

Hıdırağa Mahallesi Kale Altı 2. Sokak’ta ikamet eden Aytaç ve Leyla Gençaslan çiftinin köpeği kaçırıldı. Çok sevdikleri ve her yerde aradıkları Shih tzu ırkı Genco adını verdikleri köpeğinden 3 gündür haber alamayan Leyla Gençaslan ve iki çocuğu çok üzgün.

Gözü gibi baktıkları köpeğine hasret kalan çocukları Yunus Emre ve Hasret, evde hüngür hüngür ağlıyor.

‘AZICIK VİCDANIN VARSA GETİRİP TESLİM ET’

Genco’nun evin neşe kaynağı olduğunu ifade eden Leyla Gençaslan, “Köpeğimiz kim tarafından çalındı bilmiyorum ama evde hepimiz çok üzgünüz. Çocuklarım çok ağlıyor. Genco’muz evimize neşe katıyordu. Bizim ailemizin bir parçası, canımız ciğerimizdi.” dedi.

“Buradan çalan kişiye sesleniyorum: Ne olur azıcık vicdanın varsa köpeğimizi getirip teslim et. Şikayetçi de olmayız gerekirse para bile veririz. Can parçamız Genco’yu kaybetmek istemiyoruz. Lütfen gören vatandaşların da bize ulaşmasını istiyoruz. Eğer köpeğimizi satın alan varsa da bize teslim etsin. Yazık günah bu çocuklara, kaç gündür ağlıyorlar” diye konuştu.

‘KÖPEĞİMLE BERABER UYUYORDUM’

Leyla Gençaslan’ın küçük oğlu Yunus Emre de, “Kaç gündür Genco için ağlıyorum. Ne olur köpeğimi geri getirsinler. Onu çok seviyorum, onunla beraber uyuyordum. Onu gezdiriyordum. Lütfen köpeğim bulunsun” diye konuştu.

Köpeğin insanı Aytaç Gençaslan, köpeğinin bulunması yada görülmesi halinde kendilerine ya da yetkili birimlere bildirilmesini istedi.

Tunç Soyer: Bizi Batı’dan ayıran can dostlarımıza sahip çıkmamızdır

Minik eller can dostlarına yuva yaptı