in ,

İstanbul’da herkesin önünde Bademi kaçırdılar

 Kağıthane’de sevgili çift işyeri önüne bekleyen sevimli cins bir köpek olan Bademi kaçırdı. Köpeği kaçıran çift, polis tarafından yakalandı.

Kağıthane’de sevgili iki genç, insanını iş yeri önünde beklerken son derece sevimli olan “Badem” isimli Shiwawa cinsi köpeği severek kaçırdı. İlginç olay kameralara yansırken, insan dostunun şikayeti üzerine çift, Gültepe Polis Merkezi Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Köpek ve insanı birbirine kavuştu.

Kağıthane Ortabayır Mahallesi’nde meydana gelen olayda, yatak satın almak için cadde üzerindeki bir işyerinin önüne gelen Nevzat K. yaklaşık 7 yıldır birlikte yaşadığı “Badem” isimli Shiwawa cinsi dostunu dışarda bekletti.

Bir süre sonra kapalı kasa bir minibüsten inen sevgili çift, yürüyerek işyerinin önüne geldi. Buradaki köpeği gören genç kız, köpeği kucağına alarak sevmeye başladı. Sonrasında genç kız etrafına baktıktan sonra sevgilisi ise köpeği severek götürerek geldikleri araca bindi.

ÖNCE SEVDİLER SONRA KAÇIRDILAR

İlginç hırsızlık anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, şahsın köpeği kucağına aldığı, genç kızın ise bir süre köpeği sevdiği görülüyor.

Genç adam köpekle birlikte yürüdüğünün yansıdığı görüntülerde, diğer şüphelinin ise sık sık arkasını dönerek işyerine baktığı, sonrasında da diğer şüphelinin yanına gittiği, ikilinin birlikte uzaklaştığı görüldü.

KAĞITHANE POLİSİ ÇİFTİ YAKALADI

Olayın ardından işyerinden çıkan Nevzat K. dostuna seslenerek aramasına rağmen bulamadı. Bunun üzerine işyerinin güvenlik kamera görüntülerine bakan K., köpeğinin iki genç tarafından kaçırıldığını gördü.

Bunun üzerine Nevzat K., köpeğinin kaçırıldığın düşünerek polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Gültepe Polis Merkezi Amirliği ekipleri, görüntülerden yola çıkarak önce gençlerin bindiği minibüsün plakasını tespit etti.

SERBEST KALDILAR

Plakayı sorgulayan Kağıthane polisi, şahısların Yahya Kemal Mahallesi’nde bir sokaktaki binada yaşadıklarını belirledi. Bunun üzerine eve giden ekipler, Furkan Ü. ile sevgilisi Sena Gözde K.’yı yakaladı. Kaçırılan köpeği kurtaran polis ekipleri, sevgili çifti gözaltına alarak emniyete götürdü. Emniyette ifadeleri alınarak “hırsızlık” suçundan adli işlemleri yapılan çift, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Birinci Dünya Savaşı’nın gizli kahramanı: Köpek Stubby

Sivas’ta kangal köpeği tüfekle öldürüldü… Vahşet yargıya taşındı