in

İç Mimar, evsiz kediler için kulübe yapıyor

Kahramanmaraş’ta bir iç mimar, işyerine gelen kedilere beslenme ve barınma yardımı yapıyor. Şuan 12 kedi besleyen iç mimar evsiz kediler için de kulübeler yapıyor.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde işyeri bulunan iç mimar Özlem Eren Karataş, 5 yıldır işyerine gelen kedileri besliyor.

31 yaşındaki Özlem Eren Karataş, sokaktaki kediler için mama ve su kapları bırakıyor. Sokaktaki evsiz kediler için kedi kulübeleri yapan Karataş, evsiz hayvanlar için duyarlı olunması gerektiğini dile getiriyor.

SOKAK HAYVANLARINA KARŞI DUYARLI OLARAK ONLARA SAHİP ÇIKALIM

İş yerine gelen hayvanlarla ilgilendiklerini söyleyen Karataş, “Sabah iş yerine geldiğimizde kapımızın önünde gördüğümüz sokak kedilerini besleyerek güne başlıyoruz. Bir yaşındayken kapımızın önüne gelen sokak kedisini aldık besledik ve büyüttük. Şimdi kendisi anne oldu ve 3 yavrusu oldu. Şu an toplam 12 sokak kedisini besliyoruz.” dedi.

Karataş, yaptığı açıklamalarda “İş yerimizin arka kısmında belediyeye ait olan parka ise kedi kulübeleri yaparak onlara ev yaptık. Oraya gelen kedilere de mama ve su bırakıyoruz. Sokak hayvanlarımıza karşı duyarlı olarak, onlara sahip çıkalım” dedi.

Elazığ’da bir hemşire, kalbi duran yavru kediye kalp masajı ile müdahale etti!

Tuz Gölü’ndeki flamingo ölümlerine jandarma önlemi