in

Hayvanları besleyebilmek için temizliğe gidiyor

Tokat’ta yaşayan Esra Akyayla, sokaktaki evsiz hayvanları düzenli olarak besliyor. Mamalardaki fiyat artışından zorlanan Akyayla, hayvanları besleyebilmek için temizliğe gidiyor.


Tokat’ta Meydan Camisi arka bahçesinde soğuk ve yağışlı havalardan kedilerin etkilenmemesi için yaşam hakkınsa saygılı yurttaşlar tarafından karton kutulardan barınak yapıldı. Zamanla yıpranan barınakların yerine kedi evleri konuldu.

Soğuk havalarda yemek bulmakta zorlanan kedilere ise bir yaşam hakkı savunucusu sahip çıktı. 2 çocuk annesi Esra Akyayla (50) mutfak masraflarından kısarak kedilere bakmak için seferber oldu.

Evinin yakınında bulunan kedileri sahiplenen Akyayla, her gün onlar için yemek getirerek soğuk havada donan sularını değiştiriyor.

‘HERKES YEMEĞİNİ BIRAKSIN’

Soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına vatandaşların sahip çıkmasını isteyen Akyayla, “Havalar soğuk hayvanlar bir şey bulamıyor. Çok üzülüyorum. Kendi çapımda minder falan koydum. Yiyecek de getiriyorum ama bütçem kısıtlı olduğu için zorlanıyorum. Getirmezsem de içim rahat etmiyor. Kendi evimden kısıtlayıp bir şeyler getiriyorum. Yeri geliyor ekmeğim dahi olmuyor. Çok üzülüyorum bu şekilde. İnsanlar sokak hayvanlarına yardımcı olsunlar. Herkes kapısının önüne artan yemeğini bıraksın, bu bir sorumluluktur. Poşetin ağzını açık koyarsa bütün hayvanlar kuşlar, köpekler hepsi faydalanır” dedi.

Esra Akyayla, hayvanları besleyebilmek için temizliğe gidiyor.

‘TEMİZLİĞE GİDİYORUM’

Akyayla, pahalanan kedi mamalarını almakta zorluk geçiyor. Esra Akyayla, hayvanlara yemek alabilmek, civardaki binalarda temizliğe gittiğini söyledi.

Temizlik işinden kazandığı parayla hayvanlara yemek alan Akyayla, “Kedileri beslemekte zorlanıyorum. Babamdan aldığım az bir aylıkla geçimimi sağlıyorum. Ben bu hayvanlar için sırf temizliğe gidiyorum. Yoksa içim rahat etmiyor” diye konuştu.

Erdoğan’ın barınak açıklamasına tepkiler gecikmedi

Sosyal medyanın gündemi: Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir