in

Hayvan hakları savunucusu spiker Gülbin Tosun hedefte; iktidar medyası ve troller birleşti

Fox TV’nin hayvan hakları savunucusu spikeri Gülbin Tosun, iktidar medyası ve hayvan hakları karşıtları tarafından ‘paylaşım linçine’ uğradı. Gülbin Tosun’un işini kaybetmesi için etiket açılırken kimi hesaplardan ağır küfürlerle saldırıda bulunuldu.

Fox Ana Haber’in hafta sonu sunucusu Gülbin Tosun, hayvan hakları savunucusu olmasıyla ve haber bültenlerinde hayvanların sorunlarını gündeme getirmesiyle de tanınıyor.

Gülbin Tosun, sokaktaki köpeklerin, mezarları açıp insanlara “mezarda bile” rahat vermediğini iddia eden bir sosyal medya kullanıcısına verdiği yanıt nedeniyle hayvan hakları karşıtları tarafından hedef alındı.

“Sefil” kelimesini kullandığı için hakaretlere uğrayan Gülbin Tosun, iktidar medyası tarafından da hedef gösterildi. Hakaretlerin yanı sıra kimi hesaplardan ise Gülbin Tosun’a sinkaflı küfür bile edildi.

Tosun hakaret ve küfürlerle ilgili yasal haklarını arayacağını ifade etti.

Tosun, gelen tepkilerin ardından yorumunu silerek yeni bir paylaşımda bulundu.

İstifa etmeyeceğini belirten Tosun, şu ifadeleri kullandı:

“İşte ne kadar organize ve kötü amaçlı olduklarının kanıtı!  #GülbinTosunİstifa Ne istifası hafta sonu gümbür gümbür yayındayım inşaAllah

AĞIR KÜFÜRLER

İktidar medyası ve trollerin hedef gösterdiği Gülbin Tosun ile ilgili yapılan paylaşımların bazıları:

Twitter’dan yapılan bu paylaşımda sinkaflı küfürler yer aldı.
Havuz medyası olarak bilinen yayın organlarından Takvim Fox’un Türkçe karşılığı olan tilkiden ilham alarak son derece yaratıcı(!) bir başlık attı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını profil fotoğrafı yapan bir profil de Gülbin Tosun’un istifa etmesini istedi.
Perinçek grubunun yayın organı Aydınlık da son yıllarda iktidara yakınlaşması ve muhalefeti hedef almasıyla gündeme geliyor.
Gülbin Tosun’a tepki gösteren profillerin ortak özelliği, yaşamı hiyerarşik olarak gören türcü yaklaşımlara sahip olmaları.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden eşeklere ‘yarışma’ eziyeti

Ankara’da hayvan barınağına kafataslı saldırı: 2 ölü