in

Van Büyükşehir Belediyesi’nden eşeklere ‘yarışma’ eziyeti

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Eşek Arabası’ yarışması düzenledi. Düzenlenen ‘yarışmaya’ sürülen eşeklere sopalarla eziyet edildi.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Van Fotoğraf Maratonu çerçevesinde Gevaş ilçesine bağlı Göründü Mahallesi’nde ‘Eşek Arabası’ yarışması düzenlendi.

‘Eşek Arabası’ yarışması, eşeklerin eziyet çektiği görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Düzenlenen yarışmaya Gevaş Kaymakamı Bayram Yıldız, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, fotoğraf sanatçıları ve vatandaşlar katıldı. 7 eşek arabasının katıldığı yarışmada eşekler, sopalarla vurularak ve kırbaçlanarak hızlı koşmaya zorlandı.

Yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, ilçenin bu tür organizasyonlara hasret kaldığını ifade ederek, “Bu dönem bu organizasyonların güvenlikle ilgili sıkıntılar kalktıktan sonra yapılması ciddi anlamda ilgi uyandırdı. Memnuniyet hat safhada ve herkes bu konuyla alakalı güzel fikirlerini bizimle paylaşmaktadır. Katılım çok fazla. Çocuk, kadın ve erkeklerden yüzlerce kişinin güzel vakit geçirdiği bir organizasyon gerçekleşti. Yarın da Askani Yaylası’nda güzel bir şenlik düzenlemeyi düşünüyoruz. Yaklaşık 2 bin kişinin katılımını bekliyoruz. Dediğimiz gibi güvenlik tedbirlerin ortadan kalkmasıyla beraber bölgemiz festivallerle, güzelliklerle ismini dünyaya açıklayacak” dedi

‘KOCA KOCA ADAMLAR KOCAMAN SOPALARLA EŞEKLERE VURUYOR’

Haçiko Derneği Kurucu Başkanı Ömür Gedik, sosyal medyada paylaştığı mesaj ile ‘yarışmaya’ tepki gösterdi.

Hayvan haklarına sahip çıkan herkes @vanbuyuksehirbb ni etiketleyerek bu postun altına görüşlerini yazmalı. 1.Van Fotoğraf Yarışması içinmiş bu yarış!!!
Koca koca adamlar kocaman sopalarla eşeklere vuruyor.
Canı acıyan bir canlıyı dövüyor.
Van’lıyım diyen herkes bu zorbalığa, işkenceye karşı çıkmalı.
Yapılan rezillik Van adına utanç verici çünkü.

Datça Belediyesi’nden müthiş paylaşım: Köpekler çok havlıyor

Hayvan hakları savunucusu spiker Gülbin Tosun hedefte; iktidar medyası ve troller birleşti