in

Hatay’da deniz kaplumbağası öldürüldü

İskenderun sahil kıyısında denizin üzerinde beliren deniz kaplumbağasının öldürüldüğü tespit edildi. Hayvanın sırtında parçalanmalar saptandı.

Sahil güvenlik ekiplerince kıyıya çıkarılan caretta carettanın ölü olduğu belirlendi.

İskenderun sahil kıyısında bir kaplumbağanın denizin üzerinde bir anda belirip hareketsiz durduğunu görenler, durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sahil güvenlik ekipleri sevk edildi. Ekipler, kaplumbağanın nesli tükenmekte olan caretta caretta olduğunu ve öldürüldüğünü tespit etti.

Dalgıçların yardımı ile kıyıya çıkarılan caretta caretta cesedi, otopsi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

Kaplumbağayı görüp yetkililere haber veren Havva Yiğit, “Sahilde oturuyorduk, bir anda suyun altından çıktı. Su ürünleri fakültesine haber verdik. Onlar da sahil güvenliği yönlendirdiler. İlgileniyorlar ama inşallah yaşıyordur” dedi.


Caretta carettanın taşınmasına yardım edenlerde hayvanın sırtında parçalanma olduğunu belirterek gemi pervanesinin çarpmış olabileceğini iddia etti.

HATAY’IN İSKENDERUN SAHİL KIYISINDA BİR ANDA DENİZİN ÜZERİNDE DEVASA BİR CARETTA CARETTA BELİRDİ. SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİNCE KIYIYA ÇIKARILAN CARETTA CARETTANIN ÖLÜ OLDUĞU BELİRLENDİ.

Köylüler dağ keçisini korumak için nöbet tuttu

Bursa’da kedileri zehirleyerek öldürdüler