in

Güvercinleri soğuk kış aylarında her gün besliyor

Ardahan’da kar yağışının ardından dondurucu soğuklar etkisini sürdürürken, olumsuz hava şartları nedeniyle yem bulamayan güvercinleri, Tuncer Aktürk emekli maaşıyla besliyor.

EMEKLİ TUNCER AKTÜRK,SOĞUK KIŞ AYLARINDA GÜVERCİNLERİ YEMSİZ BIRAKMADI.

Ardahan’da kar yağışının ardından dondurucu soğuklar etkisini sürdürürken, olumsuz hava şartları nedeniyle yem bulamayan güvercinleri vatandaşlar besliyor.

Dondurucu soğukta gece boyunca ağaç dallarında tüneyerek hayata tutunan güvercinler de Milli Egemenlik Parkında toplanarak vatandaşların yem bırakmasını bekliyor.

GÜVERCİNLERİ EMEKLİ MAAŞIYLA ALDIĞI YEMLE BESLİYOR

Ardahan’da termometreler gece eksi 18,3 dereceyi gösterdi. Kar yağışının ardından kentte dondurucu soğuklar etkili olurken Ardahan Belediyesi İtfaiye amirliğinden emekli olan Aktürk, emekli maaşıyla güvercinlere yem alarak onları besliyor.

Hemen hemen her gün güvercinleri beslediğini aktaran Aktürk, şu ifadeleri kullandı:

“Emekli maaşımı çektikten sonra güvercinler için yem alıyorum. Bu soğuk kış günlerinde bu hayvanlar aç kalmasın diye her gün Milli Egemenlik Parkına gelerek güvercinleri yemliyorum. Onlar da bana alıştı. Kış şartları çok zor ve aç kalmasınlar diye her gün buraya gelip onları besliyorum” dedi.

Bursa’da sobalar kediler için yanıyor

Köy Muhtarı kediler için 12 bin TL topladı