in

Bursa’da sobalar kediler için yanıyor

Bursa’daki özel villalar içerisindeki sobalar, havaların soğumasıyla birlikte bakım ve tedavi altında tutulan engelli kediler için yandı.


Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ndeki 80 kedi; 25’er metrekare taban, 8 metre yüksekliğe sahip Osmanlı mimarisine uygun inşa edilen iki villada yaşıyor.

Kediler, kendilerine ait evlerde yaşarken sürerken, havaların soğumasıyla birlikte üşümesinler diye de kış boyunca gece gündüz soba yakılıyor.

Sobaların yakılmasıyla birlikte villaların içerisi oda sıcaklığından daha sıcak oluyor. Sobalar, kış ayları süresince her gün yakılıyor.

Kediler ömürleri boyunca villada kalabiliyor.

ÖMÜRLERİ BOYUNCA VİLLADALAR

İnsanları tarafından bırakılan, trafik kazası geçirmiş, hastalık ya da diğer faktörlerden dolayı bir uzvunu kaybeden engelli kedilerin, rehabilitasyonu ve tedavileri de periyodik olarak veterinerler tarafından yapılıyor. Engelli kediler, iki kedi villasında ömür boyu yaşamlarını sürdürüyor.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ SAHİPSİZ HAYVANLAR DOĞAL YAŞAM VE TEDAVİ MERKEZİ’NDE YER ALAN ÖZEL VİLLALAR İÇERİSİNDEKİ SOBALAR, HAVALARIN SOĞUMASIYLA BİRLİKTE BAKIM VE TEDAVİ ALTINDA TUTULAN ENGELLİ SOKAK KEDİLERİ İÇİN YANDI.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sokakta zor şartlar altında yaşayan bakıma muhtaç kedilere, Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi’nde barınma imkanı sunduklarını ifade ederek, “Barınmanın yanında tedavilerini de yaparak sağlıklarına kavuşmalarını ve son derece sağlıklı ve hijyenik şartlarda yaşamalarını sağlıyoruz. Barınağımızda yer alan iki kedi villasında, soğuk kış aylarında sıcacık bir yuva imkanı sunuyoruz. Bu villalarda sakat, gözü görmeyen ve yaşlı yaklaşık 80 kedimiz var. Bu kedilerimizin ter türlü bakımını yapıyoruz. Sokaktaki hayvanları toplayıp sağlıklarına kavuşturarak, aslında şehri de sağlıklaştırmış oluyoruz” dedi.

Araba çapan köpeğin vücudundan çıkanlar şaşırttı

Güvercinleri soğuk kış aylarında her gün besliyor