in

Gerede hayvan barınağında korkunç görüntüler

Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan hayvan barınağından korkunç görüntüler geliyor. Hayvan barınağının dışındaki çöplükte onlarca köpeğin cesedine rastlanırken, barınak içinde de hayvanlar ölüm kalım mücadelesi veriyor.

Bolu Gerede barınağı

Hayvanların barınaklara kapatılması acı görüntüleri de beraberinde getirmeye devam ediyor.

Bolu’nun Gerede ilçesindeki barınakta hayvanlar adeta kaderine terk edildi. Barınağın içinde ölüm kalım mücadelesi veren hayvanların görüntüleri vicdanları sızlattı.

Barınakta açlığa ve soğuğa terk edilen köpeklerin içler acısı durumu cep telefonuyla görüntülendi. Köpeklerin bazılarının öldüğü, bazılarının ise ölmek üzere olduğu görüldü.

Video ile beraber hayvanların zayıflaması, hijyenik olmayan ortamlarda bırakılması, beslenme sıkıntısı çekmesi ne kadar zor durumda oldukları gün yüzüne çıktı.

Gerede hayvan barınağının dışında bulunan çöplük alanında onlarca köpeğin cansız bedenine rastlandı. Hayvanların barınakta ölüp çöplüğe atıldığından şüphe duyuluyor.

 Kar yağışı altında ve çamurların içinde bırakılan köpekler, kulübe sayısının az olması sebebiyle dışarıda kalarak adeta ölüme terk edilmiş durumda.

YETKİLİLER YOK

Sosyal medyada görüntüleri paylaşan vatandaşın çektiği videoda şöyle dedi:

“Gerede barınağının içerisine girdik, kimse yok burada bizi kimse karşılamadı. Neredesiniz ya, bu rezilliği Ankara’dan gelip ben mi kayıt altına almak zorundayım, ya bunu siz görmek zorundasınız. Ondan sonra karşı karşıya getiriyorsunuz vay efendim hayvan severler köpekleri barınaklara toplatmıyor, niye toplatsın?”

Girilen barınakta çekilen görüntüler hayvanların barınaklarda ne kadar zor şart altında yaşadığını gözler önüne sererken yetkililerin olmaması da dikkat çekti.

Video sosyal medyada gündem haline gelirken ünlü isim Aynur Aydın’da Gerede barınağı hakkında paylaşım yaparak şu sözleri dile getirdi:

“Belediye etiketlemeyi kapatmış ama ben yine de paylaştım, paylaşmaya da devam edeceğim. Yatacak yeriniz yok, biz sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağız. Tüm dernekler, herkes şu an ayağa kalktı.”

Türk Veteriner Hekimleri: Yaban hayatından taraf olmazsak bertaraf olacağız

Kamu kurumları köpekleri evlat edindi