in

Fenomen kedi ‘Üzüm’ hayatını kaybetti; sosyal medya yasa boğuldu

Sosyal medyada konuşan kedilerin öncüsü ‘Üzüm’, iki gün önce hayatını kaybetti. İnsanı Yaşar M. Taşkale, ‘Üzüm ve Diğer Şeyler’ adlı hesabından yaptığı paylaşımda, Üzüm’ün vefat haberini sevenlerine duyurdu. Sosyal medyanın güldüren yüzü Üzüm, bu sefer sevenlerini üzüntüye boğdu.

Fenomen kedi ‘Üzüm’.

Sosyal medyada fenomen haline gelen kedi Üzüm yaşamını yitirdi. Üzüm’ün insanı Yaşar M. Taşkale, Üzüm’ün hayatını kaybettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Üzüm’ün yaşamını yitirmesinin ardından, sosyal medya kullanıcıları adeta yasa boğdu. Aralarında İclal Aydın gibi ünlü isimlerin de olduğu kullanıcılar, üzüntülerini dile getiren baş sağlığı mesajı paylaştı.

‘ÜZÜM VE İNSANININ HİKÂYESİ’

Kedi ‘Üzüm’ ile insanı Yaşar M. Taşkale’nin yolları, yıllar önce biraz trajik ve tesadüf eseri kesişti. Taşkale, Üzüm’ü çalıştığı şirketin otoparkındaki çöp konteynırında, kuyruğu kopma noktasına gelmiş ağır yaralı halde buldu. Üzüm’ü alıp veterinere götürdü. Ameliyat geçiren ve 10 gün yoğun bakımda kalan ‘Üzüm’ sağlığına kavuştu. Taşkale sonrasında ‘Üzüm’ü evlat edindi.

Taşkale sonrasında sosyal medya üzerinden açtığı ‘Üzüm ve Diğer Şeyler’ adlı hesabından kedi ‘Üzüm’ün fotoğrafların paylaşmaya başladı. Paylaştığı fotoğrafların hikayesini de ‘Üzüm’ün dilinden aktardı. Kedilerin dilinden yazılan bazen neşelendiren bazen de hüzünlendiren bu paylaşımlar sosyal medya da dikkat çekti. Sosyal medya da çok sevilen ‘Üzüm’ fenomen oldu.

Yazılarda evlat edindiği diğer kedisi Ryuk’da yer alıyor. İki kedinin sevimli dostluğunu çektiği karelerle sosyal medya ya taşıyan, onların dilinden konuşmalar yazan Taşkale, ‘Üzüm ve Diğer Şeyler’ adını verdiği Üzüm ve Ryuk’un başkahramanı olduğu bir kitapta yazdı.

Kedi ‘Üzüm’ ve insanı Yaşar M. Taşkale

Yaşam hakkına saygı duyan Taşkale Artful Living’e verdiği röportajında, ‘Üzüm’den önce vefat eden kedisiyle hiç konuşmadığı için büyük üzüntü duyduğunu, kedileri konuşturma düşüncesinin de buradan çıktığını ifade ediyor:

Herkes gibi ben de sosyal medyada kedilerin dilinden yazılan monologları okur eğlenirdim. Üzüm’den önce evdeki kedimi kaybettiğimde çok üzülmüştüm ve kendi kendime “keşke onunla daha fazla konuşsaydım” dedim. Muhtemelen o üzüntüyü bir daha yaşamamak adına karşılıklı konuşmaya ve o motivasyonla yazmaya başlamış olabilirim. 

Sosyal medyanın sevigilisi ‘Üzüm’ ve ‘Ryuk’

‘ÜZÜM SEVENLERİNİ YASA BOĞDU’

Taşkale, işlerinin yoğunluğundan dolayı uzun zamandır paylaşım yapamıyordu. Sevenleri eski paylaşımlarına gidip Üzüm ve Ryuk’u çok özlediğini heyecanla yeni paylaşımın ne zaman geleceğini yazıyordu.

İki gün önce ‘Üzüm ve Diğer Şeyler’ adlı instagram hesabından uzun zaman sonra ilk paylaşımını yaptı. Her zaman sevenlerinin yüzlerini gülümseten paylaşımlar bu sefer, yasa boğdu. Taşkale yaptığı paylaşımda ‘Üzüm’ün yaşamını yitirdiğini sevenlerine duyurdu:

güzel üzümcüğü kaybettik

‘SEVENLERİNDEN DUYGULANDIRAN MESAJLAR’

Uzun zamandır paylaşım bekleyen sevenleri, gelen postun böyle olacağını düşünmüyordu. Paylaşıma sosyal medyadan binlerce destek yorumu geldi. Herkesin kalbine taht kuran ‘Üzüm’ sevenleri tarafından en güzel şekilde anıldı.

Bursa’da vahşet! 2 Pitbull’u tabancayla öldürdüler

Gençler için hayvan hakları ve çevre korunması ilk sıralarda yer alıyor