in

Erzurum’da donmak üzereyken bulunan 63 köpek yavrusundan iyi haber

Erzurum’da donmak üzereyken bulunan 63 köpek yavrusundan iyi haberler geldi. Köpeklerin tamamı sağlığına kavuşurken, 4’ü evlat edinildi.

Erzurum’da Büyükşehir Belediyesi ekiplerince geçen hafta donmak üzereyken bulunan ve barınakta tedaviye alınan 63 köpek yavrusunun bakımları tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi ekiplerinin, 26 Ocak’ta Erzurum-Çat kara yolunda soğuktan titrerken buldukları köpek yavrularının tedavileri bitti.

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra bakımları belediye barınağındaki veterinerlerce özenle yapılan köpeklerden 4’ü evlat edinildi. Özenle bakılan diğer yavrular ise merkezdeki görevlilerce mamayla besleniyor.

Merkezin sorumlusu veteriner hekim İdris Özmen, AA’nın haberine göre sıfırın altında 20 derece soğukta bulunarak barınağa getirilen hayvanların sağlık durumlarının iyi olduğunu aktardı.

Yavruların bakımlarının büyük bir titizlikle yapıldığını ifade eden Özmen şöyle konuştu:

“26 Ocak’ta gelen ihbarın üzerine ekiplerimiz ivedilikle ihbarın geldiği bölgeye gitti. Bölgeye gittiğimizde bulundukları yerde yatacakları bir toprak dahi yoktu. Kar üstünde kaderine terk edilmişlerdi. Hayvanları beslemek ve sıcak bir alana koyduk. Cerrahi ve dahili muayenelerini yaptık. Sorunlu olanları ayırdık ve onların bakımlarını tedavilerini tamamladık. Aralarından 4’ü sahiplendirildi. Sahiplenmek isteyen olursa prosedür şartları kapsamında sahiplendirmesini yapacağız.”

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü: Biz sustukça sulak alanlarımız kuruyor

Ölü deniz kaplumbağalarının midesinden plastik çıktı