in

Elektrik akımına kapılan köpek yaşamını yitirdi; imza kampanyası başlatıldı

Şişli’de insanı ile gezen köpek, BEDAŞ ihmalleri sonucu açıkta kalan elektrik kabloları nedeniyle yaşamını yitirdi. Olaydan sonra imza kampanyası başlatıldı.

İstanbul Ortaköy’de geçen pazartesi öğle saatlerinde sabah yürüyüşüne çıkan bir kişi, eve doğru ilerlediği sırada, iddialara göre köpeği yerdeki açık olan elektrik kablolarına temas etti.

Bir anda titremeye başlayan köpeğe ne olduğunu anlamayan insanı, yardım etmeye çalıştı. Yerdeki kabloları görünce elektrik akımına kapıldığını fark etti. 

ONLARIN AYAKKABILARI YOK

Mahalle sakini Recep Uyanık “Arkadaş köpeğini gezdirmeye çıkartmış. Buraya gelince köpeğin ayakları çıplak olduğu için elektrik kaçağı olduğundan dolayı elektrik çarpmış. Köpek titremeye başlayınca sahibi köpek şaka yapıyor zannetmiş ama aslında köpek elektriğe çarpılmış ölüyormuş” dedi.

BİR HAFTA BEŞ ÖLÜM

Mahalle sakinleri bu durumun daha önceki senelerde de yaşandığını ve bu hafta beşten fazla canlının yaşamını yitirdiğini dile getirdi.

Tüm Şişli, Beşiktaş mahalle, cadde ve sokaklarında elektrik ve aydınlatma direklerinden kablolar dışarıya sarkmış, kapaksız ve direkler bakımsız, arızalı durumda olduğunu belirtti.

Mahalle sakinleri ” Mahallemizde, sokaklarımız da korkuyla yürümeye başladık! Özellikle Şişli ve Beşiktaş bölgeleri sonrasında tüm İstanbul mahalle ve sokakları için çok endişeliyiz!” diyerek imza kampanyası başlattı.

Mahalleliler imza kampanyasına katılımının önemli olduğu bir imzanın bile bir çok şeyi değiştirebileceğini vurguladı.

Bu billboard reklama değil kuşlara ayrıldı

İskoçya, nehirlerin yanına ağaç dikerek yabani somon balığını kurtarmayı umuyor