in

Dünyanın en şişman kedisi; insanı istismar ediyor iddiası

Dünyanın en şişman kedilerinden biri olan Liznya’nın insanı, tüm dünyadan tepkiler alıyor. Sosyal medya kullanıcıları, hayvan istismarı yapmakla suçladıkları aileye, kediyi aşırı besledikleri için ona zarar verdikleri ve bu durum için önlem almadığı eleştirisini yöneltiyor.

Dünya’nın en şişman kedilerinden Liznya

Yaklaşık 11.500 takipçisi bulunan Liznya, kilosu ile birçok insanı şaşkın bırakıyor.

Sosyal medyada kullanıcılar, kedinin bilerek şişmanlatıldığını ve bunun bir istismar olduğunu dile getiriyor. Eleştiriler, kedinin şişmanlığı ile bilerek dikkat çekici hale getirildiği ve bu sayede bir ‘fenomen’ olmasının amaçlandığı konusunda yoğunlaşıyor.

Rusya’da yaşayan kedinin insanı, aldıkları tepkilerin oldukça üzücü olduğunu ve bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu söyledi. Hiçbir zaman çok fazla beslemeye çalışmadıklarını söyleyen aile, bunu bilerek yaptığının söylenmesinin saçma olduğunu savundu dile getirdi.

Üstelik Liznya kendi beslenme sisteminin dışındaki herhangi bir besini de yemeyi reddediyor.

Liznya’nın diyette ki halleri

‘MAMASINI HASAS TARTI İLE ÖLÇEREK VERİYORLAR

Kedinin hamilelikten sonra kısırlaştırıldığının doğru olduğunu fakat bunun tam olarak obez olmasının nedeni olduğunu düşünmeyen aile, hamileliğinden bu yana daha da hızlı kilo almaya başladığını söyledi.

Aile, kediyi fazla beslemediklerini ispatlamak için sosyal medya hesaplarında, bilinen bir kedi maması markasının diyet için uygun içeriğe sahip mamasından hassas tartı ile ölçerek verdiklerine dair görüntüler paylaştılar. Üstelik Liznya’nın diyetiyle ilgili tüm soruları yanıtlamalarının yanı sıra sürekli olarak veterinere gittiğini ve önerilen yeme biçiminin bu olduğunu anlattılar. Aile de Liznya’nın diyet ile ideal kilosuna dönmesini istiyor.

Liznya’nın insanı Vlad, “Veterinerler onu gördüklerine her zaman çok şaşırırlar” diyor. Diyet yapıyor, genellikle günde üç kez yaklaşık 20-30 gram diyet yemeği yiyor. Hep daha çok istiyor fakat biz ona diyete uygun mama miktarını veriyoruz.”

Liznya’nın eğlenceli sosyal medya paylaşımı

“Liznya’nın katı bir egzersiz planı yok. Kilosuna rağmen, diğer kediler gibi aktif olmayı seviyor ve biz onunla oynuyoruz” dedi.

Vlad, Liznya’nın sağlıklı beslenmesini paylaşıyor. Hatta Liznyaymış gibi ‘Aşırı beslenmiyorum, diyetteyim’ şeklinde bir paylaşım yapmasına rağmen, eleştirel mesajlar almaya devam ettiğini söylüyor.

Kedinin endişe verici boyutlarına rağmen birlikte yaşadığı insanı aşırı beslemediği konusunda ısrar ediyor. Hamilelik yaşadığı sırada kilo aldığını ve sonrasında da bu şişmanlığın devam ettiğini söyleyip, sadece veterinerin tavsiye ettikleri besinleri tükettiğini dile getiriyor.

Arıları elektrikli battaniyeyle ısıttı

Muğla’da horoz dövüşü operasyonu