in

Cips kutusundan kedi çıktı  

İzmit’te markete giden bir vatandaş cips almak için elini cips kutusuna attığında bir tıslama sesi duydu. Kutuya bakmak için eğilince cips yerine kedi olduğunu gördü. Görüntü, “Cips kutusundan kedi çıktı” yoruma yol açtı.

İzmit’te ilginç bir olay yaşandı. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bir vatandaş Baç mevkinde bir markete alışveriş için girdi.

Market alışverişini yaptığı sırada cips almak için elini cips kutusuna attığında kedi tıslaması sesi duydu.

Kocaeli Barış Gazetesi’ndeki habere göre, tıslama sesinin ardından kutuya eğilip bakan vatandaş kutunun içerisinde bir kedinin bulunduğunu fark etti. Olay karşısında fazlasıyla şaşıran vatandaş bu anı ölümsüzleştirmek için kutudaki kedinin fotoğrafını çekti.

Alışveriş esnasında olağanüstü bir olay yaşayan müşteri durumu market personellerine bildirdi. Durumdan haberi olmayan market çalışanları da olay karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Kendinin market personellerinin dahi haberi olmadan cips kutusunu kendine ev yapması olaya şahit olanları güldürdü.

PEKİ, KEDİ CİPS KUTUSUNA NEDEN GİRMİŞTİ?

Her ne kadar bahar aylarına girsek de havaların hala soğuk olduğu bir gerçek. Martın kazma kürek yaktıran bu soğuğundan en çok etkilenenler de tabiki evsiz insan ve hayvanlar oluyor. Bu yüzden bu soğuk günlerde kedinin de soğuktan korunmak için cips kutusuna girdiği tahmin ediliyor.

Yazımızı bitirirken bir hatırlatma yapmayı da gerekli bulduk. Lütfen bu soğuk günlerde sokakta üşümekte olan evsiz insan ve hayvanları da düşünelim, elimizden geliyorsa onlar için sıcak bir yuva oluşturalım. Bir kedinin neden üşüdüğünü ve üşümemesi için neler yapabileceğinizi Kediler üşür mü içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Erzurum’da 2 hayvan ambulansı hizmete girdi

Eser Yenenler’den Karikatüriste ‘domuz davası’