in

CHP’den ‘kedili paylaşım’ açıklaması: Kimse öküz altında kedi aramasın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu’nun yürüyen merdivenlere ters binen kedi videosu paylaşımının Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderme olup olmadığı sorusuna, “Kimse öküz altında kedi aramasın” diye cevap verdi.


CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası basın açıklaması yaptı, soruları yanıtladı. Faik Öztrak, Bakan Nurettin Nebati’nin “Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği gibi, kazancını helal yollardan kazananlarla bizim dilimizi çok daha iyi anlayabileceği bir dönemdeyiz” sözlerini eleştirerek, “Size göre hangi bakkalın, esnafın, kasabın kazancı haram” açıklamasında bulundu.

“Kimse öküz altında kedi aramasın”


Ekrem İmamoğlu’nun, yürüyen merdivenlere ters binen kedi videosu paylaşımının yıllar önce yürüyen merdivenlere ters binen Kemal Kılıçdaroğlu’nna gönderme olup olmadığı ve Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için bir mesaj niteliği taşıyıp taşımadığının sorulması üzerine Faik Öztrak, “Bu soru bir gazeteci sorusu mu? Yoksa trol yorumu mu? Kimse öküz altında kedi aramasın. Bu soruları soranlar AK Parti Genel Başkanını, Genel Başkanımızı karşılıklı tartışma programına çağırsınlar. Millet, kimin kendi derdi ile dertlendiğini, kimin derdine derman olacağını bir güzel görsün” ifadelerini kullandı.

Duvarın içinden geçmeye çalışan kedi kafasını sıkıştırdı

Kedi kısırlaştırma işlemi hakkında her şey