in

Büyü için kedilerin uzuvlarını kesiyorlar!

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde uzuvları kesilmiş kediler bulundu. İlçe halkı, kimliği belirsiz şahılar tarafından büyü için kedilerin uzuvlarının kesildiğini tahmin ederken, bölgede yıllardır kedilere zarar verildiğini söyledi.

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde bacakları ve kuyrukları kesilmiş kediler, dehşete düşürdü.

İlçe halkı, kimliği belirsiz şahılar tarafından büyü için kedilerin uzuvlarının kesildiğini tahmin ederken, bölgede yıllardır kedilere zarar verildiğini söyledi.

Kelkit ilçesi Büyük Cami ve İnönü mahallelerinde sokakta yaşayan kedilerin bacakları ve kuyrukları kesilmiş halde görüntülendi. İlçede yaşayan vatandaşlar, kedilere yıllardır bu işkencenin yapıldığını belirterek isyan etti.

Sosyal medya üzerinden yayınlanan bir videoda bacakları kesilmiş kanlar içerisindeki sokakta yaşayan kedinin görüntüleri vahşeti gözler önüne sererken, mahalle sakinleri bu durumla daha önce de karşılaştıklarını, başka sokakta yaşayan kedilerin de bacak ve kuyruklarının kesildiğini belirtti. 

İlçede yaşayanlar “Bu nasıl insanlık hayvanın bacağı zaten kesilmişti. Sabah baktığımda diğer bacağı da kesilmiş. Bu kadar güzel bir hayvanı ne hale getirmişler. Yüce rabbim sen bu kediyi bu hale getirenleri ibreti alem için tüm insanlık önünde deşifre et.” Dedi.

Yaşam hakkı savunucuları tarafından vahşeti gerçekleştiren kişi veya kişilerin yakalanması için suç duyurusunda bulunuldu.

Kelkit İlçe Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı.

Edirne’de feci olay! Yavru köpek derisi yüzülmüş halde ölü bulundu

Bacakları kesilen karga, ‘hissetmiş gibi’ hayvan hastanesine gitti