in

Bursa’da korkunç cinayet: Dört yavru kedi boğazı kesilmiş halde bulundu

Bursa’da bir binanın bodrum katında dört yavru kedi kafası ezilmiş, boğazı ve karnı kesilmiş halde bulundu. Hayvanlara bakan insanlar olay karşısında göz yaşlarına hakim olamadı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Maksem Mahallesi Gökdere Boğazı Sokak’ta cuma günü korkunç bir olay yaşandı.

Apartmanda yaşayan kedilerin ihtiyaçlarını karşılayan Fatma Sarı, anne kedinin ağlamaları ve telaşlı halleri sebebiyle şüphelendi. Şüphelerinin peşinden giden Fatma Sarı, annenin dört yavrusunun kayıp olduğunu fark etti.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Sarı ve yaşam savunucularının arama çalışması sürerken, site yöneticisi yavru kedileri boğazı kesilmiş halde apartmanın bodrum katında merdivenlerin altında bulduğunu söyledi. 1,5 aylık yavruların boğazı ve karnı kesilmiş, kafalarının da ezilmiş olduğunu gören yaşam savunucularının gözyaşlarına hakim olamadı.

Şüphelilerin bulunması için polise başvuracaklarını belirten hayvanseverler, savcılığa da suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Adrese gelen polis ekipleri, kedileri kesen kişinin kimliğini araştırıyor. 

‘ANNE KEDİNİN SÜREKLİ AĞLAYARAK MERDİVENLERİ İNİP ÇIKMASINDAN ANLADIK’

Yavru kedileri gece saatlerine kadar ağlayarak aradıklarını belirten Fatma Sarı, “Elimizden geldiğince bakmaya uğraşıyorduk ama 1,5 aylık kedilerin kaybolduğunu perşembe günü anne kedinin sürekli merdivenleri çıkıp inmesi ve ağlamasıyla fark ettik.

Apartmanı aradık yok, bahçeleri aradık yok. Cuma günü yöneticimiz C. Blok apartmanın arkasındaki kapıyı açıyor ve kan izlerini görüyor.

Merdivenlerin altında yavru 4 kediyi boğazı kesilerek, bir tanesinin de kafası ezilerek öldürülmüş halde, yan yana dizilip üzerleri çuvalla örtülmüş halde buluyor.

Kedilerden rahatsız olan çok insan vardı. Yan bloktan ve çeşitli katlardan ellerinde kedi pislikleriyle benim kapıma kadar geliyorlardı kavga etmek için. Zabıtalar da geldi, apartmana yazı asıldı kedi beslenmesin diye. Burada 3-4 kişidir kedi seven, başka hayvansever yok” diye konuştu.

‘BUNU YAPAN YARIN ÇOCUĞA, KADINA, İNSANA NE YAPMAZ?’

Olayın peşini bırakmayacaklarını vurgulayan Sarı, “Yöneticimiz o gün polise ifade vererek şikayetçi olmuş, ayrıca biz de birkaç kişi toplanıp yine şikayetçi olacağız bunun üstü örtülmesin diye. Biz, kayboldukları gün kahrolduk gece saatlerine kadar uyumadık, ağladık.

Elimizde beslediğimiz daha 1,5 aylık yavrular, bunları o halde gördüğünüzü düşünün. Söylenecek hiçbir şey yok. Bunu yapan yarın çocuğa, kadına, insana ne yapmaz.

Nasıl bir yerde yaşıyoruz, kimlerle yaşıyoruz bilmiyorum. Bu kadar canilik, neyin kini bu kadar, bu hayvanlara neyin kini.

Üzgünüz bir yerlerde açık kapı bulmaya çalışıyoruz. Hayvan dernekleriyle birlikte sosyal medyada canlı yayınlar yaptık inşallah bir sonuç alacağız” ifadelerini kullandı.

Erkek örümcekler çiftleşme sonrası dişiye yem olmamak için böyle kaçıyor

Şırnak’ta sürüler yaylalara çıkmaya başladı