in

Bodrum’da sokaktaki hayvanlar için tabela dikildi

Bodrum Belediyesi, sokakta yaşayan evsiz hayvanların yoğun olduğu cadde ve sokaklara, araç sürücülerinin dikkatini çekmek için Zabıta Müdürlüğü ekiplerince “Dikkat kedi-köpek çıkabilir!” uyarısının bulunduğu tabelalar yerleştirdi.

dikkat! kedi & köpek çıkabilir tabelası

Bodrum Belediyesi, Muğla Veteriner Hekimler Odası (MVHO) ile Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu arasında geçtiğimiz günlerde “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Projesi” protokolünün imzalanmasının ardından sokakta yaşayan evsiz hayvanlar ile ilgili bir proje daha hayata geçirildi.

Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde hayvanların yoğun olduğu cadde ve sokaklara, araç sürücülerinin dikkatini çekmek için Zabıta Müdürlüğü ekiplerince “Dikkat kedi-köpek çıkabilir!” uyarısının bulunduğu tabelalar yerleştirdi.

AMAÇ HAYVANLARIN ZARAR GÖRMEMESİ

Şimdiye kadar sokaktaki hayvanlar ile ilgili çeşitli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, cadde ve sokaklara yerleştirilen uyarı levhaları ile özellikle motosiklet ve otomobillerin hız yapmamalarını sağlayarak hayvanların zarar görmelerine engel olmayı amaçladıklarını söyledi.

Araç trafiğinin sorunsuz işlemesi ve halkın içinde yaşayan canların zarar görmemesi için Zabıta Müdürlüğü ve Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu ile iş birliği içinde tabelalar koyulması konusunda hassasiyetle çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Başkan Aras şöyle dedi:

“Gözümüzün önünde hızla geçen bir aracın sokak canlarımıza çarpması bizi kahrediyor. Bunları engellemek için yavaş ve kontrollü geçişleri sağlama konusunda çaba sarf ediyoruz. Sokak hayvanlarımız için çalışmalarımız devam ediyor”

CADDE VE SOKAKLARA 40 ADET TABELA YERLEŞTİRİLDİ

Zabıta Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında ilçenin farklı noktalarına 40 adet tabela yerleştirildi.

Uygulamanın önümüzdeki günlerde yarımadanın genelinde sürdürüleceği bildirildi.

Beyşehir Gölü dondu! Adada mahsur kalan hayvanlar teknelerle taşındı

Koalalar ‘tehlike altında’ olarak listelendi