in

Bir belediye daha sokaktaki hayvanlar için mama üretmeye başladı

Kuşadası Belediyesi, kompost teknolojisi kullanarak sokaktaki hayvanlar için mama üretimine başladı.

Kuşadası Belediyesi, Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerinden sonra sokaktaki hayvanlar için mama üretmeye başladı.

Kuşadası Belediyesi, kompost teknolojisi kullanarak sokak hayvanları için mama üretimine başladı. Restoran ve otellerden temin edilen ihtiyaç fazlası yiyeceklerle yapılan mamalar, sokaktaki hayvanların beslenmesinde kullanılıyor.

Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşları ile restoran ve otellerin yemekhanelerinde arta kalan gıdalar, ekipler tarafından toplanıp kompost teknolojisi kullanılarak hayvanlar için mama haline getiriliyor.

12 SATTE 250 KİLOGRAM MAMA

500 kilogram atık gıdadan 12 saatte yaklaşık 250 kilogram mama üretiliyor. Mamalar, Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ile sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin beslenmesinde kullanılıyor. 

Projeyi hayata geçirdikleri için çok mutlu olduklarını belirten Kuşadası Belediyesi yöneticilerinden Ethem Kerim şöyle dedi:

“Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yıl boyunca yaklaşık 2 bin 500 sahipsiz kedi ile köpeğin bakım ve tedavisini üstleniyoruz. Ayrıca haybulans araçlarımızla hasta ve yaralı sokak hayvanlarının yardımına koşuyoruz. Onların barınma ihtiyaçlarını titizlikle gideriyoruz. Kurduğumuz mama üretim ünitesi sayesinde can dostlarımızın beslenmesine de katkı sağlıyoruz. Ünitemizde mama üretimimiz artıkça bunları hayvanseverlerle paylaşacağız. Can dostlarımız bizlere emanet.”

Bu kuş muhabbet etmiyor tekbir getiriyor

Hakkari’de bulunan yavru ayı ilgi odağı oldu