in

Başak Cengiz’in annesi: ‘Kızım hayvanlara duyarlıydı’

Samuray kılıcıyla zalimce öldürülen Başak Cengiz’in davasının ikinci celsesi bugün görüldü. Başak Cengiz’in annesi duruşma çıkışı açıklama yaptı. Kızının sevgi dolu bir insan olduğunu söyleyen Anne Beyhan Cengiz, Başak Cengi’in hayvanlara karşı da çok duyarlı olduğunu belirtti.

Ataşehir’de mimar Başak Cengiz’i yolda yürüdüğü sırada samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz’un yargılandığı davanın ikinci celsesi görüldü.

Duruşmadan sonra açıklama yapan Başak Cengiz’in acılı annesi Beyhan Cengiz, kızının sırf savunmasız ve kadın olduğu için hayattan koparıldığını söyleyerek, “Eninde sonunda hak adaleti bulacak. Bir ay geç olsun, bizi yıldıramaz. Adaleti yanıltamaz. İnşallah o gün kadınlara müjdem olacak. Zalimlerin elini kolunu sallayarak gezmesine fırsat verilmeyecek. Öyle bir karar çıkacak ki örnek karar olacak” dedi.

Başak Cengiz’in çok duyarlı birisi olduğunu ve özellikle doğa ve hayvanlar üzerine her zaman kaleme aldığı sözleri vardır diyen acılı anne şöyle dedi:

“Başak Cengiz hiçbir şeyden habersiz o gün gururla, başarıyla yaptığı projeyi teslim etmenin sevinci ve gururuyla, kalbinde sevdasıyla, elindeki hedefleriyle vatanının güvenilir bildiği kaldırımında yürürken, zalim aylarca, yıllarca yaptığı planla zamanını kendi seçiyor. Yerini kendi seçiyor. Kılıcını kendi seçiyor. Kadın oluşunu kendi seçiyor. Kahpece arkadan hedefine ulaşıyor. Başak Cengiz öyle duyarlı bir evlattı ki yüreğinde herkese yetecek kadar iyilikleri vardı. O kadar duyarlıydı. Orman yangınları olsun, hayvana eziyet olsun. Özellikle kadın katliamlarında her zaman kaleme aldığı sözleri vardır.”

Arjantin’deki orman yangınlarında yaralanan hayvanların tedavisi sürüyor

‘Hayvan hakları en önemli değer’ diyen Z kuşağı anketi; CHP ve AKP arasında 2 kat fark